Изнајмување на автомобил во Абу Даби

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Изнајмување на автомобил во Абу Даби

Ако сакате да изнајмување на евтини автомобили во Абу Даби, на најдобар начин да го направите тоа преку carscombined.com веб-страница. Професионалноста на нашите вработени, прави можно да обезбедиме на нашите клиенти со одлична услуга.

Изнајмен автомобил го прави возможно да се откријат убавината на целата територија на Абу Даби, нејзината прекрасна природа. Давање под закуп на удобен автомобил, вие сте во можност да се вози низ целиот брег, и речиси сите атракции во градот. изнајмување на услугата не е скапо, а задоволството на патување во еден егзотичен град во автомобил изнајмуваат само одлично.

Уживајте во вашиот автомобил за изнајмување во Абу Даби и добрите временски услови на брегот. Таков неверојатен одмор ќе се сеќава уште долго време, и следниот пат кога ќе сакате да ја користите услугата еднаш, рент а кар.

Абу Даби – патување со автомобил за изнајмување.

Патишта во Абу Даби, одличен квалитет, и сообраќајните правила не се разликуваат многу од руски јазик. Само протест – многу зафатен сообраќај кружен тек и во петок. Може да се паркираат таму, каде што не е забрането, земјата го користи меѓународниот патен знаци. Многу лесен за употреба подземни паркиралишта. Цената е 2 Ax на час, целиот процес на исплата е автоматски. Тоа е многу погодно да патуваат низ градот со автомобил за изнајмување – можете да уживате во сите знаменитости на градот.

ограничување на брзината во Абу Даби.

Во градот не може да се забрза повеќе од 60 km / h, надвор од градот или градот – до 100 km / h. Патиштата се опремени со специјални радарот камери кои автоматски се поправат сторителот и пренос на податоци на полициски автомобил. Затоа, ако не гледам на автопат патрола, тоа не значи дека не се добие забрзување билет.

Други кар локации во Обединетите Арапски Емирати:
Изнајмување на автомобили во Дубаи
Рент а кар во Sharjah

Peugeot 107

мини

Изнајмување на автомобил во Абу Даби
град:
Абу Даби
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Изнајмување на автомобил во Абу Даби Ford Fiesta
град:
Абу Даби
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Абу Даби
град:
Абу Даби
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Абу Даби
град:
Абу Даби
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден