Car hire во Салцбург

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Удобен и евтин автомобил за изнајмување во Салцбург

Во овој град, кој се наоѓа во северниот дел на подножјето на Алпите, бараат не само за фановите на планината скијање и работата на Моцарт. Уникатната архитектура на стариот дел на градот, палати, на околните манастири, замоци и тврдини – сите што се гледа од туристи го одзема здивот и тие се бараат уште еднаш да го посети градот на бреговите на Salzach реката. Да ги видите сите од неверојатни места во една посета ќе им помогне на личен автомобил. Во Салцбург автомобил имот нудиме различни услуги, но на нашиот портал се комбинираат во една база на податоци. Ова ви овозможува да ги собереш брзо и лесно за себе автомобили, запирање на најповолната понуда. Ние нудиме цени кои се значително пониски од малопродажните, кој ќе ви овозможи да заштедите на буџетот.

Салцбург патуваат на автомобил под кирија.

Во Салцбург, патиштата поплочен и квалитет. На територијата на градот се меѓународните правила на патот. На улиците е дозволено да се движи со брзина не поголема од 50 км / ч. Но, патување на приградските патишта се направени и платени во движење не побрзо од 100-130 км / ч.

Рент а кар брокер нуди светска carscombined.com. рент а кар цената не е висока, пресметката е индивидуално. Потребните додатни услуги се плаќаат одделно.

Во Салцбург, голем број на локалното население и, се разбира, туристи. Затоа, сообраќајниот метеж понекогаш. Но, како акумулација на автомобили не трае долго.

Во градот има многу паркинзи. За долго време, тоа е најдобро да го напуштите вашиот автомобил во затворен паркинг сали и обезбедување на заштита. Но да се запре за кратко време, можете да ги искористат предностите на on-улица паркинг. Тие Салцбург функција комплементарни, ограничен време на престојот и плати. За да направите исплата на паркинзи и вендинг машини. запре времето на паркинзи е дадена од 30 минути до 3 часа, ако тоа не е доволно, тогаш е потребно во текот на времето да се ре-плати за загубата.

Од цената на горивото во Салцбург – дознаете на трошоците за изнајмување на автомобили.

Цената на бензинот е 45-60 рубљи по литар, а дизел горивото чини 50-55 рубли.

Други кар локации во Австрија:
Изнајмување на автомобили во Инсбрук
Рент а кар во Виена

Peugeot 107

мини

Car hire во Салцбург
град:
Салцбург
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Салцбург Ford Fiesta
град:
Салцбург
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Салцбург
град:
Салцбург
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Салцбург
град:
Салцбург
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден