Car hire во Берлин

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Car hire во Берлин: Германија квалитет по пристапни цени

Берлин – многу популарна туристичка градот. Постои, како споменици на културата од стара Европа, како и потсетување на ужасна војна. Многу атракции крие главниот град на Германија, и да ги гледате сите во еден празник – тоа е невозможно. Carscombined.com сајт ви нуди опција за да имаат време да се види колку што е можно: изнајмување на возило во Берлин. Тоа е неверојатно едноставен и лесен, со цел да не ќе биде тешко, дури и на лицето кое добива заедно лошо со компјутер. Флексибилни пребарување, лесно можете да изберете да одговара на вашите потреби, така што на листата на предложени автомобил може да се кваси, до моментот кога ќе има само еден автомобил, кој ги исполнува сите барања. Треба да се напомене дека, и покрај ниската цена, сите машини се многу висок квалитет и се подложени на редовна инспекција, ги имаат сите елементи на Европската удобност, која е причината зошто Вашето патување не само удобно, но, исто така, ќе се одвива без проблеми. Кој рече дека за да заштедат пари, а во исто време да се вози луксузен автомобил не е можно, тој едноставно не се види Carscombined.com сајт.

правилата за паркирање во Берлин за патниците да се изнајми автомобил.

Во Берлин, може да се паркираат таму, каде што не постојат знаци за забрана на паркирање – на патот, во џебовите на посебен пат. Во центарот на градот, како места, се разбира, не се најде, но во предградието на Берлин е изводливо. Во некои места во центарот на градот платен паркинг во текот на денот се слободни во текот на ноќта. Така, можете да го напуштите вашиот автомобил тркалање во текот на ноќта, без каква било финансиска загуба. Изберете хотел со сопствен паркинг – тоа е полесно за да пребарувате за паркирање во текот на ноќта. Во близина на продавници и продавници за облека, можете да го напуштите автомобил за половина час, а во големите трговски центри, подземен паркинг се наплатени. Не го поставувајте ја машината на место за лица со хендикеп, може да биде казнет за тоа за 35 евра. Студија на информации за прописите за сообраќај во Германија и кои патуваат со автомобил за изнајмување со удобност.

ограничување на брзината во Берлин.

Во селото најголемата дозволена брзина е 50 км / ч, надвор од селото – 80 км / ч на автопат – 130 km / h.

Други кар локации во Германија:

Изнајмување на автомобили во Хамбург
Рент а кар во Штутгарт

Peugeot 107

мини

Car hire во Берлин
град:
Берлин
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Берлин Ford Fiesta
град:
Берлин
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената на изнајмување на возило во Берлин
град:
Берлин
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Берлин
град:
Берлин
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден