Изнајмување на автомобили во Шпанија

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Автомобил услуга за изнајмување во Шпанија: свој водич

Шпанија – земја на bullfighters, убави дами во шарени фустани и топлото сонце се појавува за нас. Но, се разбира, сега во Шпанија, патување со автомобил, наместо растрчани скок на бикови, иако тоа, исто така, се случува. Затоа, оние кои сакаат да имаат време да ги видите сите знаменитости и посета на повеќе градови на оваа прекрасна земја, треба да се размислува за превоз за патување. Неговиот автомобил во Шпанија не се вози, но ако не сакате да го убие половина од одмор на патот. Јавен превоз може да се земе, и незгодно да се користи во една странска земја, каде што многу различни правила на патување и непознати правци. Исто така постои и верзија на изнајмување на автомобили во Шпанија, но ние ќе ви понуди многу подобра опција. Зошто се обиде да земе автомобил директно во Шпанија, не е јасно каде и како да го направи тоа, ако може да оди на одмор со автомобил за изнајмување однапред? Веб-страница Carscombined.com, направени во Русија, нуди удобен и евтини изнајмување на автомобили, кои ќе го претворат вашиот одмор во незаборавно.

Патување во Шпанија на автомобил под кирија – Ќе прописи паркинг.

правилата за паркирање во Шпанија се исти за сите градови. Затоа, по нашите едноставни совети, можете лесно да се движите во сите шпански град на автомобил за изнајмување.

Паркинг простори за паркирање кој бара специјални дозволи се означени натпис – Horas laborables. Во центарот на градот паркинг просторот е ограничен. Сепак, во големите шпански градови, не постојат проблеми со сообраќајниот метеж, како и во Русија, но исто така е тешко со паркинг. Сина зона – платен паркинг. Еве што треба да плаќаат за паркинг во специјална машина – паркинг метар, или вработен кој е гледањето на овој паркинг.

Многу чести подземен паркинг – aparcamiento subterráneo. Во секој град, цената варира. Бесплатно, може да се паркираат вашиот автомобил на бел бендови и, каде што е забрането со посебен знак.

Што треба да знаете за патиштата во Шпанија, кои патуваат со автомобил за изнајмување?

Постојните ограничувања на брзината во Шпанија се како што следува:

Во градот – максималната брзина не треба да надминува 50 km / h, е град – 70 км / ч на автопат – 100 км / ч на автопат и – не повеќе од 120 km / h.

Треба да се напомене дека патот на Шпанија предвидени со голем број на камери кои ја доловуваат прекумерна брзина, преземање на слики на возачот и возилото.

Патарини во Шпанија.

Некои шпански автопати и тунели се платени. Просечната цена од 100 километри ќе биде 10 евра. Во принцип, вредноста на збирот на растојание, тип на автомобил, па дури и за време на годината.

Трошоци додека патуваат со автомобил за изнајмување.

Во Шпанија, просечната цена на гориво во Европа, поевтини отколку во Италија. Така, цената на еден литар дизел гориво беше (од август 2013) 1,3 милиони евра, 95 бензин – 1,4 евра за литар, и бензин 98 од 1,56 евра за литар.

Патуваат сами, посета на повеќето интересни и привлечни места во Шпанија со роднини. Изнајмување на автомобили од carscombined.com ќе ви помогне да се исполни сонот на удобен и евтин одмор.

Изнајмување на локации во Шпанија:

Рент а кар во Барселона
Car hire во Севиља
Рент а кар во Мајорка

Peugeot 107

мини

Изнајмување на автомобили во Шпанија
земјата:
Шпанија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Изнајмување на автомобили во Шпанија Ford Fiesta
земјата:
Шпанија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

на трошоците за изнајмување на автомобили во Шпанија
земјата:
Шпанија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

услови за изнајмување во Шпанија
земјата:
Шпанија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден