Изнајмување на автомобили во Рига

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Рига – патување со зголемена удобност

Рига – еден од најубавите градови во Европа. Средновековни куќи, древни манастири, таинствен тврдина – сето тоа привлекува стотици туристи. Со цел да се истражуваат сите атракции на овој магичен град дефинитивно ќе треба да ангажира добар автомобил. Рент а кар преку carscombined.com – тоа е можност целосно да уживаат во посета на Рига. Со пристап до автомобил, можете да секогаш во најкраток можен рок да се добие од една точка на градот до друг, со што патувањето повеќето заситени.

Изнајмување на автомобил во Рига од најголемите автомобилски брокер carscombined.com, ќе добиете одлична можност да ги зачувате вашите пари и да заборавите за сите непријатности поврзани со движењето.

Решивме да патуваат во Рига во автомобил за изнајмување? Најдете корисни информации.

Да патуваат низ Рига со автомобил – задоволство. Тука, како и во сите европски земји, постојат паркинзи. Во суштина тие се платени. Паркинг надоместокот зависи од растојанието од центарот на градот. Во просек, чини 1-1,5 лат (€ 2). Во "стариот дел на градот" – најскапиот паркинг. 1 час – 5 LVL (EUR 7), а потоа до 8 лат (11,5 евра). Во работните денови, паркинг се плаќа 8,00-20,00 во сабота – 9,00-17,00.

Возење во близина на образовни институции во Рига е дозволено само при брзини до 30 км / ч. патеки стапка може да се развие од 90 км / ч, а на автопат – 120 km / h. Во Рига, трамваите, автобусите и тролејбусите. Цена – 0,7 лат или 1 евро, но поевтино да се купи во киосци е-билети за 5 дена за само 9,5 лат (13,6 милиони евра). 40 лат мора да плаќаат на лице кое одлучи да патуваат бесплатно. Цената на автомобилот гориво, бензин и дизел е речиси иста – околу 1,4 евра за литар. За Рига може да се каже дека тоа – најзгодно начин, но не најзгодно цени.

Peugeot 107

мини

Изнајмување на автомобили во Рига
град:
Рига
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Изнајмување на автомобили во Рига Ford Fiesta
град:
Рига
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Рига
град:
Рига
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

услови за изнајмување на автомобили во Рига
град:
Рига
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден