Рент а кар во Салоу

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

изнајмување на автомобили во Салоу – атрактивни попусти и разни бонуси загарантирана!

Празници во Шпанија, можете да останете во Коста Dorada. Но, во овој случај треба да се изнајми автомобил во Салоу – инаку може едноставно нема да управуваат со своето време во овој мобилен град! Постојана Повеќејазичност ви овозможува да не се изгуби во сложеноста на шпански улички, и се вклучени во осигурување за изнајмување и даноци ќе те спаси многу пари. Ќе го добиете можност да се истражуваат градот и ужива во нејзината убавина, да се биде независен од распоредот на локален превоз. Неограничена километража на нашата флота на возила ќе ви овозможи брзо да се постигне целната сајт, а не да биде доцна за момент.

Патувањето со автомобил за изнајмување Салоу.

Ако се патува во Шпанија на изнајмување на автомобил, сигурно ќе треба да се погледне на градот на Салоу во Каталонија, кој се наоѓа на брегот. Населението од 27 илјади луѓе, но секоја година голем број на Салоу посети на туристи, па со паркинг во градот има комплексноста. Во близина на плажа може да се соочи со проблемот на "Blue зони". Оставањето на автомобил во места каде што треба да плати минимум 12 часа – 10:00-22:00. Слободни и поевтино паркирање може да се најдат од плажите.

Франција почнува удобно автопат P7, многу погодно да се дојде до тоа во Салоу, и по Барселона. Ако се патува низ Европа со автомобил за изнајмување – ќе бидете во можност да ја посетите како многу места што сметате дека се потребни.

Други кар локации во Шпанија:

Рент а кар во Тенерифе
Рент а кар во Мадрид
Рент а кар во Жирона

Peugeot 107

мини

Изнајмување на автомобили во Салоу
град:
Салоу
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Изнајмување на автомобили во Салоу Ford Fiesta
град:
Салоу
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Салоу
град:
Салоу
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Салоу
град:
Салоу
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден