Car hire во Загреб

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Неверојатно удобен автомобил за изнајмување во Загреб! Попусти од 50% !!!

заинтересирани во Хрватска сте вие? Сакаш да се види убава земја, каде што голем број на мешани култури и религии? И да се обидат на локалната кујна? Во овој случај, вие само треба да се изнајми автомобил во Загреб, нашата компанија и ништо да се грижите. Осигурување и даноци? – плати! Автомобил километражата? – Неограничен! И ако се изгуби? – консултантски услуги, од 24 часа! Овие опции што веќе не нудат, особено на такви ниски цени. Ние го цениме времето на нашите клиенти, а со тоа и изнајмување на регистрација трае само 5 минути. Сите што потоа – во вашите раце, или подобро кажано, во воланот! Од глава до каде што сакате, истражуваат кула и црквата, се одмара во еден парк и само да уживаат во својот живот во овој град на светлината!

Решивме да го посети Загреб на машината зема во изнајмување? Проверете ги информациите за возачи.

Паркинг во главниот град на Хрватска е главно се платени. Во недела, на многу места за паркирање се достапни бесплатно. Сите улица паркинг Загреб е поделен на зони: зелена, жолта и црвена. Црвената зона е претставена единици, кој се наоѓа во центарот на градот и околните улици, но жолта со зелена зона – на оддалеченост од централниот дел. Во црвената зона на паркингот, можете да го напуштите вашиот автомобил за до еден час. Во жолта зона, време е зголемен за два часа, и зелена – до три. Паркирање на автомобил за изнајмување треба да се купат посветен картичка машина. Тоа мора да биде поставен на командната табла, така што на картичката беше совршено видливи низ шофершајбната од надвор. Во спротивно, може да се казни за паркирање без билет. Исто така вреди да се напомене е дека во Загреб строго ги следат времето за паркирање. Ако возилото е одложен за еден подолг временски период, тој веднаш го блокираат владата на тркалото. Тогаш ќе мора да плати парична казна.

ограничување на брзината во Загреб.

Во Загреб се пан-европските правила за ограничување на стапка според која, на локалитетот, тоа е невозможно да се движат побрзо од стапка од 50 км / ч.

Од цената на горивото во Загреб – Пресметување на цената на изнајмени автомобили.

На бензински пумпи во Загреб и низ цела Хрватска, можете да ги купите бензин 95 и 98, па дури и дизел гориво. Просечната цена на бензин 95 октани 1,42 евра, 98-ти – 1,47 евра, а дизелот е поевтино – 1,32 евра.

Изнајмување на локации во Хрватска:
Рент а кар во Дубровник

Peugeot 107

мини

Car hire во Загреб
град:
Загреб
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Загреб Ford Fiesta
град:
Загреб
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цена Car Rental во Загреб
град:
Загреб
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Загреб
град:
Загреб
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден