Car hire во Тенерифе

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Car hire во Тенерифе: како да се спаси

Тенерифе Остров на Канарските Острови веќе долго време се избрани од страна на туристите. Можете дури и може да се каже дека за долго време, бидејќи на островот има секогаш се користи за рекреација и како попатна станица длабоко вода морнари. Поради ова, одмор и забава во Тенерифе е многу поразвиени отколку во континентална Шпанија. Пливаат во океанот, КАНАРСКА кујна, одлични хотели – ако сакате да уживаат во сето тоа на едно патување до максимум, ви препорачуваме да се изнајми автомобил во Тенерифе од Carscombined.com сајт. Веб-страницата е брокер кој нуди поминува најголемиот светски тркалање салони закуп. Овие компании едноставно не се одржи во нивните паркинг сиромашните, така што ќе може целосно да се увери на највисок квалитет на машини. Се должи на фактот дека предлогот не го одредува името на добавувачот, ова не дозволува крши законот против монопол и да понуди многу ниски трошоци за услуги. Опуштете се во Тенерифе како заслужено и Carscombined.com грижи за заштеда на пари и време.

Што треба да знаете, кои патуваат во Тенерифе на автомобил за изнајмување?

Тенерифе – најголемиот остров на архипелагот на Канарските Острови, а исто така на повеќето населени. Населението – околу 1 милион луѓе. СДА во Тенерифе не се разликуваат многу од руски јазик. Гледајте внимателно за знаци и ознаки. Не пијат алкохолни пијалоци, бидете сигурни да носат вашата, не се зборува на мобилен телефон додека возите. Казните за прекршување на правилата е висока.

Што се однесува до паркинг, многу хотели во Тенерифе имаат сопствени паркинг. Во близина на плажите многу сајтови – да има и бесплатни и платени, тие се тешко да се најдат места, но е можно. Големи трговски центри имаат свои бесплатен паркинг.

Плаќаат поголемо внимание на ознаките на патот: жолта лента по должината на работ на тротоарот значи паркинг е забранета во ова место. Оваа жолта бенд може да бидат еднокреветни, двокреветни и повремени. Што е тоа – не се паркираат во овие места. Сина лента по должината на границата – паркинг, плаќаат паркинг метри, се закачите на ваучер под ветробранското стакло. Бела линија по должината на границата – бесплатен паркинг место. Уште една забелешка – Тенерифе забрането да застане додека моторот работи, дури и за неколку минути.

Тенерифе е многу убава. Машина, се направени во изнајмување во carscombined.com помогне да го цениме сите убавини на Тенерифе – ќе биде среќен пат со нас!

Изнајмување на локации во Шпанија градови:

Car hire во Салоу
Рент а кар во Валенсија
Рент а кар во Марбела

Peugeot 107

мини

Car hire во Тенерифе
островот:
Тенерифе
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Тенерифе Ford Fiesta
островот:
Тенерифе
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Тенерифе
островот:
Тенерифе
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување автомобили во Тенерифе
островот:
Тенерифе
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден