Car hire во Хамбург

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Единствена понуда евтин автомобил за изнајмување во Хамбург

Слободен град во северниот дел на Германија, многу се нарекуваат кон морето на земјата, постојат голем број на споменици на средновековната архитектура, светски познатиот музеи, театри, а повеќе од сто паркови. Тешко е во толку голем град без автомобили, ние нудиме изнајмување на автомобили во Хамбург на уникатен, ниски цени. Добијат добри попусти од европските партнери, ние сме биле во можност, по долготрајна соработка, сите параметри решивме да ги пренасочи на нашите клиенти, па ги користат ресурсите не само удобна, но исто така и профитабилен. Преземање на предност на нашата понуда, ќе можат да патуваат во удобност на еден од најголемите градови во Европската унија.

правилата за паркирање во Хамбург – што треба да знаете кога патуваат во автомобил за изнајмување.

Германски возачи на повеќето дисциплинирани возачи во светот. Во Хамбург, нема да се слушне на рог на нервните сигнали зад себе, и никој нема да стигне непотребно. Паркинг е дозволено кога тоа не е забрането. Во суштина, се плаќа сите на паркинг простор. Ограничувањата поставени на паркинг, плати во тоа време и место за паркинг билет под шофершајбната на вашиот автомобил за изнајмување. Казната за отстапување од плаќање на паркинг – 15 евра. Паркинг во погрешно место – автомобили евакуирани со парична казна од 250 евра, ако имате време да се кандидира до забавува камионот не е лево – 125 евра парична казна. Постојат голем број на подземен паркинг – цената на еден час ќе биде околу 2 милиони евра.

се пешаците се многу внимателен и љубезен на патиштата, така да се во согласност со правилата на сообраќајот во Хамбург е лесно. Уживајте во вашата посета на Хамбург од страна на рент а кар од carscombined.com.

Други кар локации во Германија:

Изнајмување на автомобили во Минхен
Рент а кар во Дизелдорф
Изнајмување на автомобили во Франкфурт

Peugeot 107

мини

Car hire во Хамбург
град:
Хамбург
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Хамбург Ford Fiesta
град:
Хамбург
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Хамбург
град:
Хамбург
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Хамбург
град:
Хамбург
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден