Рент а кар во Цирих

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Тие се собраа во Цирих? Не заборавајте за изнајмување на автомобили

Најголемиот град во Швајцарија во голем број посети не само бизнисмени, но и туристи. Тие се привлечени од градската катедрала, витраж Fraumunster опатија, тој работел на Шагал, стари цркви, уникатната архитектура на градското собрание и опера. Во близина на градот се наоѓаат замоци, тврдини, платформи за набљудување, да се дојде до што е најлесно да се има при рака автомобил. Ние нудиме изнајмување на автомобили во Цирих, благодарение на кои знаменитости на градот ќе биде во можност да се види во целост. Вие само треба да се најде пет минути од вашето време за да го изберете вистинскиот тип на машина. Цената за изнајмување веќе ќе вклучуваат осигурување, даноци, и покрај тоа што цените за изнајмување на автомобили ќе бидете пријатно изненадени.

Патување во Цирих за изнајмување на автомобили – што треба да знаете?

Ако сте во Швајцарија, тогаш само треба да ја посетите еден од најубавите градови во земјата – Цирих. Таа се наоѓа на бреговите на реката Limmat, која се влева во шарени езерото во Цирих.

Проверете ги сите убавини ќе им помогне на изнајмување на возило. Пополни својата 95-литарски ќе ве чини 1,62 швајцарски франци. FR. за литар, што е еквивалентно на 2 евра. Ако ви треба дизел гориво, тогаш за него ќе мора да плаќаат CHF 1,68. FR. (2,08 милиони евра).
паркинг зона во градот слават посебен граница. Сина зона – Бесплатен паркинг за еден час. Бела зона – плаќаат за паркирање (1-2 швајцарски франци (1-2,5 евра) на час ..). Жолта зона – приватни (паркинг е забрането). Црвена зона – Бесплатен паркинг за 15 часа. Ако колата е на паркингот подолго отколку што се очекуваше, ќе се соочи со парична казна од 40 швајцарски франци. FR. (Околу 50 евра). Оставете го автомобилот во не-означени места е строго забрането, инаку добро.

ограничување на брзината во Цирих.

Сообраќај во RHD. Нивото на безбедност е многу висок. Ако некогаш сте се кршат правилата на патот, ќе треба да плати значителна парична казна. Во ограничување на брзината на градот е 50 km / h, се намалува на 20-30 км / ч во станбени области и брзиномерот. На главниот автопат достигне брзина од 80 km / h, а на автопат – 120 km / h.
Патуваат во Цирих со автомобил треба да бидат многу внимателни, бидејќи по снежните врнежи, особено на планинските патишта, постои потреба за поставување на синџири за гуми.

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Цирих
град:
Цирих
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Ford Fiesta Цирих
град:
Цирих
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Цирих
град:
Цирих
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Цирих
град:
Цирих
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден