Рент а кар во Лион

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Попусти за изнајмување на автомобили во Лион

Во овој град на брегот на реката Рона многу архитектонски споменици: Стариот град, цркви, оригиналниот кула Fourvière, поплочени површини, Traboule и мостови Sona. Да се ​​запознаат со нив ќе резултира во Лион изнајмување на автомобили кои ги нудиме на поволни услови. Попусти добиени од нашите партнери, ние ќе ја испрати на нашите клиенти, како резултат на изнајмување на автомобил ќе ве чини поевтино од цените на мало. Ова ќе ви помогне да ги видите сите области на еден од најубавите градови во Франција, во посета на околината, се дојде до свечености или да се види еден од годишни фестивали.

Паркинг во Лион – каде да се стави на автомобил за изнајмување?

Додека во потрага по место за паркирање во Лион, треба да се обрне внимание на знаците. Бројките 1 до 15 или 16 до 31 претставуваат датумот на кој е забрането паркирање во овие места. Исто така, постојат места означени со жолта боја, простор за лица со посебни картички. Жолто-црна означување значи забрана за паркирање, но дозволено краток стоп за напуштање патници. Лион – мал град со стара архитектура, во која само мал број на подземен паркинг простори, и случајни on-улица паркинг не е можно, бидејќи на нивните карактеристични улиците ликвидација и тесен. Генерално, на патување во Лион со автомобил за изнајмување остава добар впечаток.

ограничување на брзината во Лион.

Во Лион ефект на општо прифатени во Франција, ограничувањето на брзината. На градот патишта не повеќе од 50 км / ч, но е скап, стапката на која не може да надмине повеќе од 20 km / h. Надвор од брзината може да варира 90-130 km / h.

Од цената на горивото во Лион – на трошоците за изнајмување на автомобили.

Цените на бензинот во Лион малку поевтини отколку во Париз, и може да се движи 1,3-1,5 евра за литар. Дизел гориво е поевтино, што го прави сè повеќе и повеќе популарен.

Изнајмување на локации во градовите на Франција:

Рент а кар во Ница
Рент а кар во Марсеј

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Лион
град:
Лион
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Лион Ford Fiesta
град:
Лион
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Лион
град:
Лион
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Лион
град:
Лион
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден