Рент а кар во Брисел

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Брисел

Белгија – земјата на неверојатни контрасти, удираат по своите антички замоци, познат таписерии и готски споменици. Тоа може да ви помогне да се фати кратки патувања време да ја посетите и да се испита голем број на споменици на архитектурата и историјата? Одговорот се чини дека многу едноставна и банални – рент а кар во Брисел.

Ако ви се допаѓа најмногу удобно одмор, контактирајте «Carscombined». Експертите ќе ви помогне да се направи вистинскиот избор со користење на каталог на автомобили, која е достапна на веб-сајтот Carscombined.com. Не се погледне за други компании, ние ќе ги собереш ви најзгодно и економичен автомобил на повеќето достапни цени! Патување во Брисел со автомобил, се во изнајмување, ќе добие целосна слобода на движење и удобност!

Ние патуваат на Брисел на автомобил за изнајмување – што треба да знаете за возачот.

Како и многу други национални метрополи, главниот град на Белгија, Брисел има потешкотии во сообраќајот на патиштата. Од 2014 година, сите паркинг ќе бидат поделени во 4 категории, но сега постои поделба во боја зони. На црвена и портокалова не може да се наоѓаат на повеќе од 2 часа, првиот ќе ги покрие најпрометните области на градот. Паркинг во зелените површини ќе биде најмалку 1 час, овие зони – за спиење области. Blue зони наменети за точното време на паркинг диск.

Во однос на бесплатен паркинг Брисел не се разликува од другите слични градови – тоа е полесно да се плати за место во Ц-Automat, отколку да се обидат да се најде бесплатен паркинг. Што резултира со автоматски билет да се стави под ветробранското стакло. И покрај фактот дека за време на викендите за паркирање е бесплатно, дозволеното време не може да се надмине. Ние ќе мора да се купи бензинска пумпа, еден киоск син картон часовник кои ќе укажуваат на времето на пристигнување. Ограничување на брзината, како и сообраќајните правила се слични со останатите европски земји – не повеќе од 50 km / h во внатрешноста на селото, ако знаците не се каже поинаку. Натопена во попладневните часови не е потребна. 1.68; 1,73 и 1,47 евра – цената на која било од 95, 98-ти бензин и дизел гориво, соодветно.

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Брисел
град:
Брисел
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Брисел, Ford Fiesta
град:
Брисел
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Брисел
град:
Брисел
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Брисел
град:
Брисел
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден