Car hire во Ница

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Car hire во Ница

Ница – главниот град на француската ривиера, кој се наоѓа на брегот на заливот на ангелите и на падините. Тоа е град на празници, забава и добро расположение.

Изнајмување на автомобил ви дава можност да уживате во прекрасната водата во Ница, на која е изградена прекрасен, луксузни палати и вили во рококо стил. Овде можете исто така може да бидат сведоци на годишниот карневал или посетете џез-фестивал.

Ако поднесете барање за изнајмување на автомобили во Ница, ќе бидат способни да планираат своето патување и да имаме време да ги посети сите интересни места на овој град. Тоа е невозможно да се направи без автомобил, ако сакате да го посетите најубавите палати и црквата на Ница, како што се Операта на Ница, капела, Шато ридот со урнатините на замокот, Simiezsky манастир, катедралата на Свети Reparata и многу други.

На сајт ќе најдете carscombined.com автомобилот за удобно вашето патување по пристапни цени.

Патување Ница на изнајмување на автомобил – паркинг суптилност.

Во Ница, како по правило, сите сакаат да патуваат со автомобил. Туристите не се исклучок – тие сакаат да изнајмување на возило. Одење за возење низ град, ќе порано или подоцна ќе мора да парк, кој ќе ви предизвика многу негативни емоции. Нераспределената простор е многу тешко да се најде, па дури и ако тоа е плаќаат паркинг. Обично тие претставуваат PAYANT натпис (платени).

Постои уште еден начин – тоа е подземен паркинг, која чини околу 2 евра на час. Ако одеднаш не плаќаат за паркирање, ќе мора да плати казна од 20 евра. Тоа е нормално, ако се паркирате одбивни соседните браник на автомобилите. Паркирање на тревниците, тротоари и места за лица со хендикеп е забрането, како што ризикуваат да плати парична казна е многу повисока од 20 евра.

Од цената на горивото во Ница – приближна трошоци за автомобил под кирија.

Што се однесува на гориво, цената на бензинот и дизел гориво се многу високи. На пример, еден литар од 95 октани чини 1,66 евра, 98 – 1,75, а литар дизел ќе чини 1,53 евра.

ограничување на брзината во Ница.

Максималната брзина на движење во градот е ограничена на 50 км / ч. По напуштање локалната брзина на патот може да биде до 90 км / ч. Надвор од градот, на брзина на автопат може да достигне 110 км / ч.

Изнајмување на локации во градовите на Франција:

Car hire во Лион
Изнајмување на автомобили во Париз

Peugeot 107

мини

Car hire во Ница
град:
Ница
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Ница Ford Fiesta
град:
Ница
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената на изнајмување на возило во Ница
град:
Ница
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Ница
град:
Ница
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден