Рент а кар во Пукет

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Многу поволни рент а кар во Пукет

Тајланд секоја година добива се повеќе и повеќе "туристички рејтинг," го освои првото место на посетеност. Љубовници уживаат во сонцето одбираат одмор дестинација островот Пукет, што е, всушност, е една голема плажа. Исто така, на брегот има хотели, трговски центри, ресторани и барови, а остатокот од островот е покриен со шума и речиси населен. Ова му дава простор за слободна истражување, и благодарение на услуга за изнајмување на автомобили во Пукет од Carscombined.com сајт, студијата ќе биде удобно како и секогаш. Предложените автомобил е само совршен за да дојде на сончевата островот, испитување како урбанизираниот брег и недопрени од човекот на шумата. Секоја инсталирана автомобил системи за контрола на климата и GPS, кој ќе се спречи прегревање, замрзнување или да се изгуби. Барем не на цена: ние се обидуваме да заштедите пари на вашиот одмор, па ние нудиме само најниската цена за изнајмување на возило.

Пукет – рај за патување во автомобил под кирија.

Патување со автомобил во Тајланд рент а кар, се третираат со внимание на места за паркирање во градот и на островите. На пример, на островот Пукет со паркинг бизнисот е многу непристоен.

По пристигнувањето на островот препорачуваме да го напуштите вашиот изнајмен автомобил на паркингот на аеродромот, секогаш постои слободен простор, и да се истражуваат на островот на сопствените. Улиците на Пукет е мала, ликвидација, речиси и да нема место да се стави на автомобил.

ограничување на брзината.

Во градовите на брзина – 60 км / ч, за забрзување строго казнети.

Други кар локации во Тајланд:
Рент а кар во палми
Изнајмување на автомобили во Бангкок

Peugeot 107

мини

изнајмување на автомобили во Пукет
островот:
Пукет
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

изнајмување на автомобили во Пукет Ford Fiesta
островот:
Пукет
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Пукет
островот:
Пукет
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Пукет
островот:
Пукет
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден