Car hire во Истанбул

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Car hire во Истанбул

Пристигнување на аеродромот во Истанбул Ататурк, бидете сигурни да се користи автомобил за изнајмување. Ова ќе ви овозможи да се истражуваат градот речиси целосно, затоа што има толку многу интересни работи. Прошетка на топол ден, веројатно нема да сакате, и да стигнете до вашата дестинација со јавен превоз – идејата не е подобро. Такси ќе чини доста скапо. Но, автомобилот е под закуп, ќе се чувствуваат удобно и уверени во Истанбул.

Имајќи автомобил вработи во Истанбул, на веб-страницата на "CARSCOMBINED», веќе не може да се грижи за се движат низ градот. Автомобил доставени директно до терминалот на аеродромот, па можете да се обратите директно од таму до хотелот да се одморат или да одат на египетскиот пазар за вкусни сушено овошје и мирисна зачини.

Во Истанбул на рент а кар – ние паркираат правилно.

Во Истанбул, голем број на улици во кои можете лесно да се изгуби. Тука, многу еднонасочни улици и мали ширина. Покажувачи се многу мали, така што патувањето на нив е исклучително тешко. Во текот на ноќта, тоа е подобро да не се патува како што локалното население ретко ги почитуваат правилата на патот не смее да се сврти на светла, или да ја напуштат автомобил во средината на патот. Затоа, кои патуваат со автомобил за изнајмување во Истанбул, бидете внимателни.

Улиците на Истанбул се секогаш полни со автомобили, па да се најде бесплатен паркинг простор е доста тешко.

Рент а кар во Истанбул е многу едноставна. Во градот, можете да изнајмите автомобил по цена од 35 до 90 евра дневно.

ограничување на брзината во Истанбул.

Според брзината на градот патување е ограничена на 50 км / ч, а улиците на градот е дозволено да патуваат со брзина не поголема од 90 км / ч.

Од цената на горивото во Истанбул – на трошоците за изнајмување на автомобили.

Бензински пумпи во градот се многу. Речиси сите од нив работат околу часовникот. Цена за еден литар бензин тука достигне 1,6 – 1,9 евра дизел 1,5 – 1,7 евра.

Изнајмување на локации во градовите во Турција:
Car hire во Анталија
Рент а кар во Анталија

Peugeot 107

мини

Car hire во Истанбул
град:
Истанбул
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Истанбул Ford Fiesta
град:
Истанбул
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Истанбул
град:
Истанбул
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Истанбул
град:
Истанбул
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден