Car hire во Виена

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Патување низ градот, бајка: изнајмување на автомобили во Виена

По пристигнувањето во Виена, во еден од најубавите градови во светот, можете да ги искористат предностите на автомобил за изнајмување. Но, што е можно побрзо и профитабилни да ангажира добар автомобил? Најдобар начин за излез – да се избере еден автомобил на carscombined.com. Овде ќе најдете голем избор на автомобили во многу конкурентна цена и со целосна осигурување од кражба и оштетување.

Патување низ Виена во автомобил под кирија – тоа не е само удобно, но, исто така, многу интересно. Постои голем број на атракции, кои нема автомобили не можат да сторат. Изнајмување на автомобил, можете автоматски да добие можност да се види во Виена, пријатно паркови и палати, модерни згради се оригинални и многу помпезни царски архитектура. Исто така, да се изнајми автомобил – тоа е добро решение ако посета на познатиот театар и опера, музеи и богата со разни изложби, фини ресторани и колачи. Преземање на автомобил, вие секогаш ќе се чувствувате пријатно и удобно.

Патување Виена со автомобил да се вработи – прописи паркинг.

Паркинг во австрискиот главен град, во најголем дел се плаќа денес во сите области во близина на центарот. Главната карактеристика на паркинг во градот – ова е т.н. краткорочни паркинг, која работи во зоните. Така што правилата се краткорочни паркинг во областите од 1 до 9 и 20 во временски интервал 9,00-22,00 за вклучување на сите работни дена, освен празници се сметаат. Максималното време за кои може да ја напушти автомобил – 2 часа. Вреди да се напомене дека паркирањето до 10 минути нема да бидат платени. Во 12 област, и 14-17 единици, краткорочни паркинг е отворен до 19.00, со максимална време – 3 часа. Исто така, воведе посебни правила за паркирање во близина Штадхале, за секојдневна работа и 9,00-22,00, но во време на викендите и празниците само од 18.00. Паркинг времето е ограничено до два часа. Сите овие зони се со посебни знаци означени. Да се ​​одржи на автомобил на паркинг секогаш мора да биде во сопственост на билет за паркирање, што може да се купи во различни места.

трошоците за гориво во Виена – дознаете на трошоците за изнајмување на автомобили.

трошоците за гориво во Виена не се на сите бензински пумпи е иста, но просечната бензин од 95 знак чини околу 1,29 милиони евра. Во однос на ограничувањето на брзината, во согласност со правилата во градот, може да одиме до 50 км / ч.

Изнајмување на локации во градовите во Австрија:
Car hire во Салцбург
Рент а кар во Инсбрук

Peugeot 107

мини

Car hire во Виена
град:
Виена
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Виена Ford Fiesta
град:
Виена
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Виена
град:
Виена
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Виена
град:
Виена
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден