Car hire во Италија

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Патуваат во Италија со удобноста на изнајмување на автомобили.

Италија – една од најпопуларните туристички дестинации на 21-от век. Тоа не е изненадувачки, бидејќи на нејзината територија е концентрирана само лудо износ на архитектонски споменици и италијанската граница е испран од 5 морињата. Бел песок тропски плажи и разгледување празници повикуваат луѓе во светот секој ден. Машина, се направени во кирија, ќе ви помогне колку што е можно целосно да уживаат во празникот, ќе бидете во можност да ја посетите неколку градови, можеби, и одат по целиот полуостров.

На едно патување во Италија, убава толку многу необично и чудно што понекогаш се изненадени, како што може, всушност постои. Не само на античка архитектура на земјата, но исто така и на самата природа постои едноставно смирувачки. Се разбира, за краток одмор Сакам да видам сè: одиме и да видиме најважните знаменитости и посета на прекрасен град. Овој сајт ќе ви помогне Carscombined.com, која се занимава со изнајмување на автомобили во други земји. Никогаш пред тоа има процесот на изнајмување на автомобили во Италија не беше толку лесно. Нема потреба да се оди некаде или да го пополните хартија, едноставно изберете машина на сајт и тоа е веќе твое. Исто така, не значи дека тоа е добро познавање на странски јазик, бидејќи интерфејсот на сајтот е целосно во Русија, која заштедува многу време, како и присутни на интернет советници кои можат да помогнат на било кое прашање. И што е најважно – контакт евтини, ќе може да се регулира цената на киријата, со избирање на точниот модел на автомобил кој ви е доволна финансиски.

Што треба да знаете за паркирање во Италија?

Бесплатен паркинг простори се означени со бела боја. Се сеќавам дека на улиците во италијанските градови, како по правило, се тесни и мачен, а локалните возачи не се разликуваат многу учтивост на патиштата. Забрането место за паркирање наменети жолто-црни ленти. Жолт обележување укажува дека во овој момент може да се паркираат само еден жител на областа, привилегирана лице, вклучувајќи ги и лицата со посебни потреби. Платен паркинг може да се каже со сина или сини ознаки. Ако има parkomat – плати на автомобилот е во мирување и безбедна картичка на видно место -. "Голман" на шофершајбната или Типично, цената на паркирање по час се движи помеѓу 1-3 милиони евра. Цената зависи од времето на денот и растојанието од центарот и атракции. Ние не препорачуваме паркинг во подрачја наменети за паркирање скутери и мопеди – популарна транспорт Италијанците.

Од цената на горивото во Италија – како профитабилен да патуваат во автомобил под кирија?

трошоците за гориво во Италија е доста висока – една од највисоките во Европа. Во јули 2013 година фиксна цена на литар бензин 95 – 1,83 евра, а дизел гориво – 1,73 евра. Вреди да се напомене фактот дека употребата на конзерви на територијата на Италија е забрането – може да се пополни автомобил на резервоарот за гориво, без резерви нема да биде во можност да се направи. Но пополнување толку вообичаени што тоа не е проблем. И покрај високата цена на гориво за да патува во Италија за да се тркалаат на автомобил е многу поевтино отколку со авион, воз или автобус. Чувство апсолутно неверојатен – ќе се испита единствена земја.

ограничување на брзината во Италија.

Вие ќе бидете во можност да патуваат во Италија со автомобил, изнајмен, со следниве ограничувања на брзината: село – 50 км / ч, надвор од градот – 90 km / h, 110 км / ч … На патот и на автопат – 130 km / h.

Вработи канцеларии во градовите на Италија:
Car hire во Милано
Изнајмување на автомобили во Џенова

Peugeot 107

мини

Car hire во Италија
земјата:
Италија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Италија Ford Fiesta
земјата:
Италија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

цена изнајмување на автомобили во Италија
земјата:
Италија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Италија
земјата:
Италија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден