Car hire во Џенова

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Car hire во Џенова – огромни попусти и големи бонуси!

Релаксирачки или водење бизнис трансакции во градот, кој стана родно место на фармерки, треба да се има автомобил. Зошто зависи од локалните транспорт или плати скапо за такси, ако може лесно да се изнајми автомобил во Џенова со голема корист? Нашата компанија ви дава можност да се резервира автомобил со неограничена километража за мала цена. Киријата е веќе вклучена осигурување, заедно со даноците. Часовна поддршка на повеќе јазици ви овозможува да не се изгуби во овој град и да имаме време за сите состаноци и екскурзии. Истражуваат знаменитости на градот, како што се вода статуа на "Христос на амбисот", уживаат во медитеранската кујна, мобилни движат низ градот во автомобил под кирија.

Корисни информации за патниците на тркалање автомобил.

Како и во многу италијански градови, добива околу со автомобил и парк на тесни и кривулести улици на Џенова е доволно силно. Особено во високата туристичка сезона. Паркинг во сите платени, бесплатен паркинг само хотели. Изберете хотел или гостилница со своите паркинг, да не се грижи за прашањето – каде што е оставен во текот на ноќта автомобил изнајмување. Колку сте поблиску до центарот, толку помалку паркинг простор ќе најдете. Ако најдете некоја, а потоа го напуштите вашиот автомобил може за еден час и половина, не заборавајте да се погледне за паркинг-метар и да го прикачите на ваучер за исплата на шофершајбната. Во согласност со правилата на Италијанците се многу строги – не се договор. Ако сте го отстраниле домување во предградијата на Џенова, а потоа се дојде до градот во автомобил под кирија, го оставиме тоа на железничката станица, а потоа и да стигнете со јавен превоз – заштедите време и нерви.

ограничувањата на брзината и цената на горивото во Џенова.

Ако се земе изнајмување на автомобилот за патување во Италија (и други земји), важно е да се знаат правилата на патот во една или во друга земја. Во Џенова дозволена брзина од 50 km / h, а просечната цена на гориво во земјата – околу 1,8 евра по литар бензин и околу 1,7 евра за литар дизел гориво.

Патување низ земјата во автомобил под кирија – удобност и мобилност, достапност и леснотија. Со изборот на овој метод на одмор искуства ќе добиете многу повеќе од купување на стандардни билети.

Изнајмување на локации во Италија:

Рент а кар во Торино
Рент а кар во Милано
Изнајмување на автомобили во Венеција

Peugeot 107

мини

Car hire во Џенова
град:
Џенова
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Џенова Ford Fiesta
град:
Џенова
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цена Car Rental во Џенова
град:
Џенова
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Џенова
град:
Џенова
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден