Car hire во Њујорк

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Car hire во Њујорк

Ако ви се случува во Њујорк, потребно е однапред да се грижите за добивање на околу оваа голема метропола и книга автомобил за изнајмување. Ова може да се направи на интернет преку carscombined.com на компанијата веб-сајт.

Со автомобил, се направени во изнајмување, може да се оди полека, скенирање на населба на градот, да застане каде што сакате. Тоа е зошто таква услуга како изнајмување на возило ќе биде од суштинско значење за секој турист во Њујорк. Компанијата обезбедува високо ниво на услуги по пристапни цени. Откако ќе се плати вашата резервација, вашата e-mail адреса ќе испрати потврда на своите. Цената на различни видови на осигурување да се вклучени, кои може да се најде на веб страната и кога преземање на автомобили во Њујорк ќе мора да ги достави потребните документи.

Паркинг во Њујорк за патување со автомобил за изнајмување.

Њујорк, најголемиот град во САД – сообраќај сообраќајот е многу густа, во прилог на локалните жители во градот секој ден, голем број на туристи во посета на знаменитости. Ако одлучите да се истражуваат градот од страна на изнајмување на возило, што треба да знаете повеќе за паркирање во градот.

Како што веќе споменавме движењето во многу густ, џемови работен ден сообраќај затнат Менхетен, така што во сообраќаен метеж е подобро да се избегне во посета на островот во автомобил под кирија.

Може да се стави на автомобил каде што е, е забрането во текот на ноќта, многу паркинзи се бесплатни, дозволено паркирање во близина на продавници, но овие продавници треба да се добие билет за паркирање. Постојат посебни области за бремени жени, за лицата со хендикеп и за жителите на одредено подрачје. Патување на повеќето жив град во САД од страна на рент а кар, треба да внимаваат на знаците.

Изнајмување на локации во САД:

Изнајмување на автомобили во Лас Вегас
Рент а кар во Мајами

Peugeot 107

мини

Car hire во Њујорк
град:
NY
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Њујорк, Ford Fiesta
град:
NY
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цена Изнајмување на автомобили во Њујорк
град:
NY
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Њујорк
град:
NY
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден