Изнајмување на возило во Дубаи

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Car hire во Дубаи: на дел од сезоната на попусти на целата година!

Не само што птиците летаат на југ, но луѓето често мигрираат во топла земји, тоа е тажно дека само една недела. Еден од најомилените од страна на нашите сонародници топла земји се Обединетите Арапски Емирати, и поконкретно – Емират на Дубаи. Ја се таму, станува јасно за она што нашите граѓани се толку убави на оваа земја: за квалитетот на услуга на персоналот, убава морето и бизарна архитектура која се меша традиционалните ориентални мотиви и најновите стил на стакло и пластика. Иако на Емиратите не е премногу голем, но патување на тоа ќе биде многу претпазливо да се изнајми автомобил во Дубаи. Поврзани со потребата да се загрее, бидејќи не секој е во можност да се направат такви northerner топлина и машини се опремени со клима уред. Најди автомобил подготвен за топлина, можете да онлајн онлајн брокер Carscombined.com. Стотици автомобили се презентирани овде од главните изнајмување салони, со по многу конкурентни цени. Ова се должи на фактот дека компанијата-дистрибутерите не можат отворено да понудат ниски цени, бидејќи тоа ќе го наруши законот против монопол. И користење на услугите на брокер, тие можат да ви ги понудиме најдобрите цена да се направи вашиот престој во Обединетите Арапски Емирати не е само удобно, но исто така и економски.

А патувањето во Дубаи за изнајмување на автомобил – најдете карактеристиките на возењето.

Обединетите Арапски Емирати се шири десна рака сообраќај. Таа одлучи да се пресели на централниот лента на патот, оставајќи екстремни случаи за итни случаи. Многу кружен тек, кој може да биде збунувачки за руските туристи. Почитувањето на сообраќајните правила следат многу строго, казните се високи, и ако се обидете да понуди поткуп на полицијата – може да се следи и кривична одговорност. Во Дубаи, практично сите плаќање надомест за паркирање на паркинг метри, што укажува на цената на паркинг часа. Потврда за уплата на времето на паркирање да се стави под ветробранското стакло.

трошоци за гориво во Дубаи.

Цената на бензинот во Обединетите Арапски Емирати ќе бидете пријатно изненадени – 95 литри ќе ве чини 15 рубли. Оваа земја е изграден на нафта и гас, па гориво е релативно евтина во други земји. Вашата посета на автомобил за изнајмување на Обединетите Арапски Емирати, ќе ви даде не е само прекрасен град, но и достапност.

Други кар локации во Обединетите Арапски Емирати:
Изнајмување на автомобил во Абу Даби
Car hire во Sharjah

Peugeot 107

мини

Изнајмување на возило во Дубаи
град:
Дубаи
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Дубаи Ford Fiesta
град:
Дубаи
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Дубаи
град:
Дубаи
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Дубаи
град:
Дубаи
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден