Рент а кар во Мајорка

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Мајорка

Мајорка – ова е една од најпопуларните туристички острови. Луѓето доаѓаат овде, не само да се релаксираат на плажа, но, исто така, да се види на разни знаменитости.

Еден од најдобрите начини да патуваат низ Мајорка – е да нарачате рент а кар услуги. Многу туристи го користат за успешно и истакна дека не треба да бидат врзани за средствата за јавен превоз е многу попријатен. Покрај тоа, ако нарачате автомобил преку sarscombined.com сајт, што и може да заштедите пари, бидејќи цената на услугите е ред на големина помала од онаа на слични компании.

Рент а кар преку ресурс carscombined.com е многу популарна не само со туристи туку и на локалните жители во Мајорка кои препорачуваат на услугата. Изнајмување на автомобил, можете да добиете на места каде што не сте го направиле било разгледување автобус. Верувај ми, на одмор ќе се сеќавам засекогаш.

Земете рент а кар за патување на Мајорка.

Мајорка – најголемиот остров на Балеарските Острови, која има плажа, активни и остатокот екскурзија. Таму се чини дека се што ви треба за добар одмор – и средновековна атракции и недопрен плажи и забавни екскурзии, нуркање и качување по карпи. Тоа е многу погодно да патуваат низ целиот остров во автомобил под кирија. Ние ви даде некои совети за паркирање и возење култура во Мајорка.

правилата за паркирање во Мајорка е многу едноставна – го следат знак со боја по должината на работ на тротоарот. Жолта – Не паркирајте на ова место, во спротивно се импресивна сума од казната. Сина боја – платен паркинг – погледнете parkomat, по плаќањето ваучер фикс за ветробран на. Бели ознаки долж државната граница – можете да парк вашиот автомобил за бесплатно. Постојат неколку бесплатни општинските паркинзи, постојат платени подземен паркинг. Возење култура во цела Шпанија е многу висока, возачите ќе се почитуваат едни со други на патот.

Земете рент а кар, и да уживате во патувањето на Мајорка.

Изнајмување на локации во Шпанија:

Рент а кар во Тенерифе
Car hire во Марбела
Рент а кар во Аликанте

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Мајорка
островот:
Мајорка
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Мајорка Ford Fiesta
островот:
Мајорка
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Мајорка
островот:
Мајорка
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

услови за изнајмување на автомобили во Мајорка
островот:
Мајорка
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден