Car hire во Тел Авив

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Car hire во Тел Авив

Тел Авив – втор по големина град во Израел. За жителите – поранешниот главен град, како и за многу земји тоа се смета за официјално главниот град на земјата. Тука и таму имаше многу амбасади.

Да се ​​движат низ градот, не заборавајте да книга автомобил вработи во Тел Авив. И покрај фактот дека во оваа населено место има дури и метрото, вози личен автомобил е многу полесно. Можете лесно може да се истражуваат сите интересни места. Посета на застапеност театар ivritoyazycheskogo Gamiba (на прво место во светот).

Изнајмување на возило од компанијата «CARSCOMBINED» ќе ви овозможи да ја посетите многу уметнички галерии и музеи на Тел Авив (на пример, воена историја – Batey-ха-OSEF или борци за независност – Палма). Компанијата «CARSCOMBINED» нуди автомобили од која било класа на многу конкурентни цени, така што да си дозволи таква услуга може секој да.

Во Тел Авив тркалање автомобил – каде да паркираат?

Паркинг во Тел Авив maddening локалните жители и посетители, така. Бесплатен паркинг во градот е мал, но тие се таму, ние сме сигурни дека ќе најдете листа од нив на интернет. Во врска со платен паркинг – многу од нив, но на местата каде што понекогаш немаат сите кои сакаат да паркираат вашиот автомобил. Да се ​​внимава на бојата на бојата на границите. Платен паркинг е означен со сино-бела боја. Во областите каде што на тротоарот е обоен во црвено и бело или жолто-бела боја, паркот е забрането. Дојдов еднаш во посета на пријател во Владивосток, и тој одлучи да ми се намали на локалните ноќен клуб. Ова конец Никогаш не сум се вклучени. Казни за неуспехот да се во согласност со прописите за паркирање се високи, и супервизори постојано патролираат во областа за присуството на натрапниците.

Платен паркинг на паркинг метри се инсталирани, тие го прифаќаат монети, плати на времето на паркирање и го стави на ваучер под ветробранското стакло. Паркинг надомест е 10 сикли.

Други кар локации во Израел:
Рент а кар во Хаифа
Car hire во Еилат

Peugeot 107

мини

Car hire во Тел Авив
град:
Тел Авив
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Тел Авив Ford Fiesta
град:
Тел Авив
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цена Car Rental во Тел Авив
град:
Тел Авив
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Тел Авив
град:
Тел Авив
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден