Car hire во Барселона

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Многу едноставен и профитабилни изнајмување на автомобили во Барселона

Не е само градот во споредба со Барселона во бројот на места на интерес, атракции и нудат услуги за туристите. Не е чудо што градот стана многу важна точка во Европскиот туристички рути. Дури и ако на турнеја нема да вклучува посета на Шпанија, а потоа запре во Барселона се уште ќе биде. Ви благодариме за оваа одлична локација и убавината на градот – е непознато. Од слушање на аргументите на интернет, тоа е подобро само да ги собереш и да си одат, во корист дека транспортот на градот нема да имаат проблем, благодарение на пригоден изнајмување на автомобили во Барселона од Carscombined.com сајт. Изнајмување на интернет е многу побрзо и поудобно од изборот на машина во кабината. Никој нема да се изврши притисок и да се брза, консултантот не ќе бидат долги разговори – мир и тишина можете да изберете идеален автомобил. Нема да има црвена лента, така што може да се спаси малку време да се соберат багаж дома, а по неколку часа во Барселона, каде што не ќе мора да стојат во редици или за изнајмување продавница се погледне. Обрне внимание на цената на услугата, која може да се види веднаш: оваа цена нема да најдете никаде на друго место.

Што треба да знаете за паркирање во Барселона, кои патуваат со автомобил вработи.

Во Барселона, многу малку слободни места за паркирање. Доста честа појава подземен паркинг, цена од околу 30 евра на ден. Овој паркинг ќе најдете знак со латински букви П, работни места се означени со зелена граница околу писмото дека ако зелена рамка е исклучена – не постои простор. Евтини паркинг ќе се најдат во близина на станица Estación де Норд, каде што секојдневно паркинг ќе чини околу 18 милиони евра.

Ако се врзани за пари, ќе бидат во можност да се најде бесплатен паркинг во близина на плажа Selva де Мар и во близина на метро Зона Universitaria. Ние не препорачуваме оставајќи вредни автомобил, тие може да привлече крадци. Сепак, тоа се однесува на апсолутно било која земја. Многу погодно за оние кои сакаат да заштедат по правило – во текот на ноќта од 20:00 до 8 часот ќе може слободно да се стави вашиот автомобил за изнајмување на жолта и сина ознаки. Факт е дека во текот на денот во овие места се истовари комбиња. Денот на жолта означување се стави на автомобил е забрането, и сини ознаки во текот на денот станува наплатлив. На зелените ознаки може да се стави своите автомобили само локалното население.

На трошоците за гориво и ограничувањето на брзината.

Цената на бензинот во Барселона е иста како и за цела Шпанија – се движи од 1,3 милиони евра на 1,5 евра за литар. Најевтиниот гориво – дизел гориво, најскапиот – 98 бензин.

Во Барселона, вие не може да се забрза повеќе од 50 km / h. Казните за прекршување на релативно голема брзина.

Со автомобил за изнајмување, ќе бидете во можност да го цениме убавината и уникатноста на оваа разновидна градот.

Други кар локации во Шпанија:

Рент а кар во Мадрид

Car hire во Жирона

Рент а кар во Мајорка

Peugeot 107

мини

Car hire во Барселона
град:
Барселона
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Барселона Ford Fiesta
град:
Барселона
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Барселона
град:
Барселона
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Барселона
град:
Барселона
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден