Рент а кар во Жирона

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Жирона: сигурен сервис, без дополнителни трошоци

Жирона – живописен агол на северо-исток Шпанија. Што може да се види? Бројни музеи и споменици, бенедиктински манастир и римокатоличката катедрала на Жирона ќе биде интересно за љубителите на античката архитектура и културни вредности. А живописни впечаток на вас на градот ќе бидат претставени со бројни градот фестивали. На пример, на фестивалот мај цвет, или Празникот на Света Нарцис во октомври – празникот посветен на светецот-заштитник на градот. И време да ја посетите сите празници, и целосно да уживаат во забавата им помага на лесен и удобен тркалање машина, во Жирона за изнајмување е многу развиена. Нашите обединета база на податоци за пребарување ја поддржува европската ниво на услуга и удобност, одржување на ниска цена е веќе многу долго време – сè за вашиот пријатен престој и добро расположение.

Паркинг во Жирона – корисни информации за патување со автомобил за изнајмување.

Во Жирона постојат неколку слободни општински паркинг каде што ќе можат да ја напуштат во текот на ноќта на вашиот автомобил за изнајмување. Место секогаш постои. Исто така, може да се паркираат вашиот автомобил на платен паркинг, означени сина лента по должината на работ на тротоарот. Жолтата лента укажува на забраната за паркирање на оваа локација. Ние не препорачуваме да потрае паркинг места за лицата со хендикеп и за мотоцикли.

Максималната брзина која не треба да надминува 50 км / ч во градот. Од цената на горивото е иста како и во целата земја – во просек од 1,4 евра за литар.

Патување околу Жирона рент а кар, ќе бидете во можност да ја посетите најинтересните места на градот, ќе си зборува од своето време и не се врзани за туристичка група и нејзиниот распоред.

Други кар локации во Шпанија:

Рент а кар во Тенерифе
Рент а кар во Мадрид
Car hire во Аликанте

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Жирона
град:
Жирона
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Жирона Ford Fiesta
град:
Жирона
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Жирона
град:
Жирона
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

услови за изнајмување на автомобили во Жирона
град:
Жирона
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден