Рент а кар во Милано

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Што треба да знаете да се изнајми автомобил во Милан?

Милан е втор по големина град во Италија и има репутација како бизнис центар на земјата. Во исто време, Милан се бори повеќе и за титулата во град на модата. Со оваа ретка комбинација, во Милано што поминува она што се чини дека е, едноставно не може да ја премине. Високи комерцијални објекти рамо до рамо со ниска куќи во стилот на Ломбард романескна. Градот е полн со ремек-дела и ренесансата пати, преживеале до денес. Оние кои сакаат да се види овој град од прва рака Спротивно на тоа, Carscombined.com сајт нуди удобен автомобил за изнајмување во Милано. Книга автомобил е многу лесно, сајтот е дизајниран од страна на талентирани дизајнери, па интерфејс е многу едноставен и лесен. Со само неколку глувчето движења може да се потврди резервацијата, и тивко одат во Италија, знаејќи дека на автомобилот е на чекање за вас. Патување со автомобил е многу повеќе пригоден, особено ако тоа е удобен автомобил класа, опремени во согласност со европските стандарди – и само оние што се понудени од страна на нашите партнери. Друг важен фактор е цената: Вие не треба постојано да се грижите за и плати дополнителни даноци, како цената само ги вклучува сите даноци и осигурување.

Паркинг во Милан – информации за патувањето.

Ако сакате да безбедно да ја напуштат изнајмениот автомобил на бесплатен паркинг – книга хотели со бесплатен паркинг. Ако тоа не е можно, бараат плати подземен паркинг, цената на овие варира во зависност од време од денот. Не ги остави работите во текот на ноќта во автомобил за изнајмување – тие привлечат малите разбојници. Повеќето од улиците на Милано – тесен и тежок премин, да биде внимателен и љубезен со другите возачи. Како по правило, паркинг простор во центарот е окупирана од страна на канцеларијата на работниците во утринските часови, па во градот треба да се движи на метрото.

ограничувања на брзината и сообраќајните прописи во Милано.

ограничување на брзината во Милано, како и во други италијански градови – до 50 км / ч. Во градот има многу обиколницата, неколку места за паркирање и тесни кривулести улици. Ве молиме имајте предвид – не заборавајте да го осигурам вашиот автомобил за изнајмување, и го третираат со внимание за време на патувањето, поради недостаток на места за паркирање, учениците и гребнатини вообичаена работа за Италијанците, се паркирам колата во близина на едни со други.

Изнајмување на локации во Италија:
Изнајмување на автомобили во Фиренца
Изнајмување на автомобил во Бергамо
Рент а кар во Милан

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Милано
град:
Милан
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Милано Ford Fiesta
град:
Милан
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Милан
град:
Милан
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Милан
град:
Милан
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден