Изнајмување на автомобили во Бергамо

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

 

Ниски трошоци за изнајмување на возило во Бергамо.

Еден од најживописните градови во регионот Ломбардија привлекува многу туристи кои доаѓаат во Италија. Сите тие сакаат да се види родното место на познатиот лик на музичката комедија и посета на Cappella Colleoni, на Castle Rock, катедралата Бергамо, Палацо Nuovo, во посета на палатите и еклектичен базиликата градот. Ти дефинитивно треба да ги искористат предностите на изнајмување на автомобили во Бергамо што атракции се дистрибуираат меѓу Горен и Долен град. Ние нудиме нашата помош и да се изнајми автомобил на добра цена во само неколку минути. Цената на услугите ќе бидат значително пониски од локалната понуда на изнајмување или такси.

Што треба да знаете за удобно патување во тркалање автомобил во Бергамо?

Бергамо е поделена на два дела – горен и долен. Паркирам колата во горниот дел од градот е тешко, но е можно. Секогаш да бидат водени од страна на боја бендови во паркинзите. Сини ознаки – плаќаат паркинг, белата ознака – бесплатен паркинг. Еден од најдобрите паркинг во градот се наоѓа во близина на Порта Гарибалди (Порта Гарибалди) во северниот дел на стариот град. Парк вашиот автомобил тука ќе чини 1 евро на час. По ѕидовите на замокот од Бергамо протега улица Viale delle Mura, на оваа улица ќе најдете голем број на многу погодни места за паркирање.

Патарини, цената на границите на гориво и брзина во Бергамо.

Во Италија, плаќаат автопатот се само, цената е околу 7 евра на 100 километри од патот. Вреди да се напомене дека премијата е и некои тунели. Со користење на автомобил за изнајмување, треба да бидете свесни на трошоците што ќе биде направено на патот. Така, цената на горивото во Бергамо – националниот просек, во јули 2013 година фиксна цена на еден литар бензин околу 1,8 милиони евра и 1,7 евра за литар дизел гориво.

Уживаат во релаксирачки одмор во целост – се земе автомобилот на киријата, да направат персонализирани патување маршрутата и да уживате во прекрасната Италија удобно.

Изнајмување на локации во Италија:

Изнајмување на автомобили во Рим
Изнајмување на автомобили во Верона
Изнајмување на автомобили во Венеција

Peugeot 107

мини

Изнајмување на автомобили во Бергамо
град:
Бергамо
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Изнајмување на автомобили во Бергамо Ford Fiesta
град:
Бергамо
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената на изнајмување на автомобили во Бергамо
град:
Бергамо
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Бергамо
град:
Бергамо
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден