Car hire во Мајами

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Максимална корист во Мајами рент а кар

Мајами го привлекува вниманието не само на навивачите на жегата и златни плажи, но исто така многу светски ВИП-лица. Сепак, Флорида е познат не само по своите топли временски услови, но необичен и шарени локалната сценографијата, која може да се оцени само за време на возењето автомобил. Во овој случај, тоа не е неопходно да се трошат пари за купување на автомобили во САД, затоа што може да ги искористат предностите на изнајмување на автомобили во Мајами.

Посета на carscombined.com сајт, ќе можете брзо да се најде најдобар автомобил во некоја од државите од Северна Америка и книга што за време на вашата посета. Благодарение на овој сајт регистрација на возила за изнајмување ќе ви потрае неколку минути, а ќе се понудил најповолна цена нуди автомобили од која било класа во Мајами. Покрај тоа, можете да изберете на повеќето удобно место во кое ќе потрае да се изнајми автомобил.

Паркинг во Мајами Бич: корисни информации за патниците во автомобилот изнајмување.

најлуксузните, скапи, топла и прекрасен град на Соединетите Американски Држави Мајами Бич. За патување со тркалање автомобили ќе бидат заинтересирани да знаат дека паркинг во Мајами не е голем проблем. Градот компетентно организирана поставеност на удобен подземни гаражи и паркинг на патот. Покриени паркинг е на 7, 12, 13, 17, 42 улици и во близина на пресекот на 16 улица и Колинс. Просечната цена на паркинг во места кои се движат од 1 $ на час. Во рамките на градот ќе најдете 64 јавни паркинг за вашиот автомобил за изнајмување. По патот содржи повеќе од 10.000 метри паркинг, паркинг се дозволува на овие уреди, не заборавајте да се плати за паркинг на шанкот според зададените стапки. Просечната вредност од 1 долар на час.

Изнајмување на локации во градовите во САД:

Рент а кар во Орландо
Car hire во Њујорк

Peugeot 107

мини

Автомобил имот во Мајами
град:
Мајами
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

изнајмување на автомобили во Мајами Ford Fiesta
град:
Мајами
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цена Car Rental во Мајами
град:
Мајами
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Мајами
град:
Мајами
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден