Рент а кар во Лимасол

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Попусти за изнајмување на автомобили во Лимасол

Вториот по големина град на Кипар е еден од најпознатите островот одморалишта. Постојат голем број на споменици на различни времиња и на музејот се наоѓа во живописен средновековен замок. Бројни плажи и рекреативните површини околу градот, ќе станат достапни, да се користи изнајмување на автомобили во Лимасол. Ние предлагаме да се направи со користење на нашите ресурси дека базата на податоци интегрира сите точки на град навива. Долготрајни и ефективна соработка со нив ни овозможува да се направи сериозни отстапки, кои ќе се обезбеди минимално ниво на вашиот дополнителни трошоци за патување.

А патувањето во Лимасол на автомобил за изнајмување.

Лимасол – вториот по големина град на Република Кипар, е економски и културен центар на земјата. На улиците, а понекогаш и тоа е тешко да се најде место за паркинг. Особено на денот. Значи мора да се користи за платен паркинг. Тие се означени знак Паркинг, ознаките на патот во форма на плоштадите на тротоарот. Паркинг се општинските и приватните, на вториот должност е секогаш работат, и тој ќе ве натера да се плати. општинските паркинзи на процесот на плаќање паркинг е целосно автоматизирана. Да бидат крајно внимателни кога патуваат низ градот во автомобил под кирија – казни доволно голем.

Од цената на горивото во Лимасол.

Цената на бензинот во Лимасол не е многу различен од другите европски градови:

95 бензин – 1,35 денари за литар, 98 бензин – 1,43 денари за литар, дизел гориво – 1, 39 денари за литар.

Изнајмување на локации во градовите на Кипар:
Car hire во Ларнака
Изнајмување на автомобили во Пафос

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Лимасол
град:
Лимасол
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Лимасол Ford Fiesta
град:
Лимасол
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Лимасол
град:
Лимасол
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Лимасол
град:
Лимасол
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден