Рент а кар во Мадрид

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Мадрид

Многу брзо и целосно безбеден организира изнајмување на автомобили во Мадрид, може да се користат интернетот за да carscombined.com сајт. Компанијата соработува со голем број на компании во светот, кои ги вршат изнајмување на возило по многу поволни цени. За да го направите ова, да се пополни во форма на местото каде што сакате да се напише предлог податоци и откако ќе се направи избор во полза на модел на автомобил, мора да ја плати цената на услугата за изнајмување на автомобили. Со потребата да се има дозвола и кредитна картичка возачот и, се разбира, не заборавајте вашиот пасош. Тогаш ќе го добиете лична употреба на вашата избрана автомобил, кој може да се патува на целата територија на Мадрид.

Овде можете да видите со свои очи на борба со бикови што се одвива во поголемиот сцена, да ја посетите познатата фудбал со Реал Мадрид и уште многу. Да го фати сите ова и никогаш не биде доцна, тоа е вреди да се изнајми автомобил во Мадрид. Покрај тоа, оваа услуга ќе ве чини прилично евтини.

Неверојатни Мадрид – како да се избегнат проблемите со паркирање на автомобил за изнајмување

Мадрид – главниот град на Шпанија со население од 3 милиони луѓе. Тоа е еден голем град со маса на атракции, богата историја, главните транспортни центри. Во центарот на градот може да се судрите со проблем за наоѓање бесплатен паркинг простор – средновековна тесни улички не даваат простор за маневрирање и голем број на автомобили. Зелени површини укажуваат на тоа дека во овој момент може да се паркира само локалното население, сини зони – за туристите, тие се платени. Паркинг во Мадрид, најскап во Шпанија, во некои места треба да плати повеќе од 70 евра на ден паркинг. Во центарот на градот не може да го напушти автомобилот повеќе од 2 часа. Казната за паркинг во Мадрид – 180 милиони евра – значителна сума.

За да се избегнат проблеми со сообраќајот, тоа е препорачливо да го напушти автомобилот на паркингот на хотелот и да се истражуваат градот на свој. Изнајмување на автомобили може да ви помогне да се удобно да патуваат во градови во Шпанија и да уживате во вашиот одмор.

ограничувањата на брзината и цената на горивото во Мадрид.

Трошоците за гориво во Мадрид во просек 1,3-1,5 литар, во зависност од видот на гориво (бензин, дизел). Максималната дозволена брзина на Мадрид – 50 км / ч.

Други кар локации во Шпанија:

Car hire во Севиља
Рент а кар во Ибица
Рент а кар во Мајорка

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Мадрид
град:
Мадрид
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Мадрид Ford Fiesta
град:
Мадрид
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Мадрид
град:
Мадрид
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Мадрид
град:
Мадрид
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден