Car hire во Севиља

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Брзо и лесно! Профитабилни и евтини! Car hire во Севиља!

Кој не сака да уживате во прекрасната корида на арената Maestranza, а потоа веднаш се појави во Палатата на Пилат или мавритански Alcazar? Истражуваат Музејот на ликовни уметности и театарот на Свети Францис, кратко возење на стадион да се види на натпреварот на ФК Севиља и вечераат во кафе? Можете да го направите ова со изнајми автомобил во Севиља со помош на нашата веб страница. Изнајмување на автомобил, ќе добие целосна покриеност и повеќејазична поддршка на часовникот. Ниските стапки закуп веќе вклучува сите даноци, па ќе мора само да се восхитувам овој град!

Корисни информации за патување низ Шпанија со изнајмување на возило.

Севиља – доволно голем шпански град со население од 700 илјади луѓе. градот развој фирма, Севилја центар изобилува со пешачки површини, како многу атракции се концентрирани таму. Според Севилја удобно одење – така што вие сте запознаени со уникатна архитектура на градот и ќе добиете многу забава и возбуда на возење. Каде што во овој случај, остави изнајмен автомобил на прошетка? Решението е едноставно – живеат во хотел со сопствен паркинг. Неговата вредност е обично веќе вклучени во соба стапка. Понекогаш, ќе треба да плаќаат за паркинг. Оставете го автомобилот во место на паркинг простор и прошетка низ градот. Бесплатен паркинг простори во Севиља е многу мал, сите за паркирање и паркинг такса. Приближно трошоците за еден час – 1,5 евра. Изнајмување на автомобил – многу лесен и удобен решение за оние кои сакаат да се запознаете со шпански градови, изборот на свој пат.

Максималната брзина која е дозволено во околности на Севиља – 50 км / ч, надвор од градот – 70 км / ч. Патарини во градовите и самите не се платени некои автопати.

Уживајте со carscombine.com – светски автомобил за изнајмување брокер.

Други кар локации во Шпанија:

Рент а кар во Аликанте
Рент а кар во Мајорка
Рент а кар во Малага

Peugeot 107

мини

Car hire во Севиља
град:
Севиља
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Севиља Ford Fiesta
град:
Севиља
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Севиља
град:
Севиља
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Севиља
град:
Севиља
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден