Car hire во Палермо

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Атрактивни цени за изнајмување на автомобили во Палермо.

Главниот град на Сицилија, постепено станува една од главните туристички центри на Италија. Ова не е изненадувачки, бидејќи во овој град триста цркви, храмови и катедрали, архитектурата на која апсорбира влијанијата од различни култури. Триумфална лакови, плоштади и дворци, фонтани и паркови, со векови на историјата, катакомбите и театри – атракции да трае неколку градови. За да ги видите во целост ќе им овозможи на изнајмување на автомобили во Палермо, на воланот кој можете да имате време да ја посетите сите популарни историски локалитети, дури и кога времето е кратко. Ние нудиме на користење на нашата веб страница и да добијат своите раце на автомобил на атрактивна цена, која е пониска од цените на мало во градот.

Правила на паркинг во Палермо и други важни информации за патниците да се изнајми автомобил.

Оди на едно патување во Италија за изнајмување на автомобил, треба да знаете неколку важни нијанси врска паркинг. Можете да парк вашиот автомобил во местата означени со сина квадрати. Плаќаат за паркирање (и тоа речиси секогаш се платени) како е можно во паркинг-метар, а во кафулиња и продавници. Ваучер за платени времето за паркирање што е потребно да се стави на видно место – на шофершајбната.

Во градот на ограничувањето на брзината не смее да надмине 50 км / ч. Во центарот на тоа е подобро да не се патува со автомобил, најчесто постојат сообраќај е блокиран или ограничена.

Други кар локации во Италија:

Изнајмување на автомобили во Рим
Car hire во Џенова
Изнајмување на автомобили во Торино

Peugeot 107

мини

Car hire во Палермо
град:
Палермо
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

изнајмување на возило во Палермо Ford Fiesta
град:
Палермо
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената на изнајмување на возило во Палермо
град:
Палермо
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Палермо
град:
Палермо
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден