Рент а кар во Верона

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

изнајмување на автомобили во Верона: патуваат со ветрот

Патуваат низ Италија, тоа е невозможно да се посетат Верона. Тоа е град на Шекспир, Ромео и Јулија, градот на љубовта и романтиката. Ова неверојатно убаво и интересно место.

Верона може да се добие за речиси било каков вид на превоз, но за да се направи своето патување беше лесно и забавно, можете да ги искористат предностите на рент а кар услуги во Верона. Ова е најдобро решение, особено ако не сакаат да зависат од јавниот превоз е секогаш доцни, преполни метро и меѓуградски возови. Можете лесно може да се дојде до вашата посакувана дестинација удобно и во погодно време.

Покрај тоа, денес на ова прашање во Верона автомобил за изнајмување е многу едноставна. Ова може да се направи преку carscombined.com сајт. Вие само треба да се избере соодветна книга автомобил и тоа. За возврат, ќе добие највисок квалитет на услуга и пристапни цени.

Каде што туристите да се паркирам колата под кирија во Верона?

Верона – доволно стари и богати културни атракции. Затоа, тоа, како и многу италијански градови имаат ZTL зона. Ова значи – Зона на Traffico Limitato (трудот). – зона со ограничен сообраќај. Едноставно кажано, се вози автомобилот ќе има само локални жители и луѓе со специјална дозвола да патуваат на ZTL. За удобност на гостите на градот, постојат неколку платен паркинг по должината на стариот дел на градот. Цената на просек од 2 евра на час. Исто така постои и бесплатен паркинг, тој се наоѓа на улица Виа Colonello Галијано, во близина на Порта Палио.

ограничување на брзината не се различни од другите градови во Италија – во градот, ќе може да се забрза до 50 km / h. Имајте на ум дека скоро сите видео камери, и ако не го видите на полицијата на патот, тоа не значи дека не се добие казна за прекршување на сообраќајните правила. Земете рент а кар и турнеја на најубавите градови на Италија со удобност.
Изнајмување на локации во градовите на Италија:

Рент а кар во Рим
Car hire во Торино
Рент а кар во Милано

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Верона
град:
Верона
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Верона Ford Fiesta
град:
Верона
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Верона
град:
Верона
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Верона
град:
Верона
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден