Рент а кар во Лондон

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Лондон – со сите канони на Албион

Фатени во една од најпознатите градови во светот, ќе треба да акции на искуства и да се истражуваат градот. Се разбира, можете да се движите на метрото, но дали сте сигурни дека "шарм" на метрото не победи на желба да се истражуваат градот? Со среќа не е евтин, но не сакаат да се чека автобус. Дека тогаш за да се изнајми автомобил во Лондон и ќе стане независно од времето на лет! Посетете Трафалгар Сквер, Бакингемската палата, да уживаат во погледот и заканувачки чувари, возење по должината на бреговите на Темза стара жена со автомобил од нашата флота. Одличен избор на машини со проширена опции, постојано повеќејазична поддршка на корисниците и осигурување вклучена во цената и така ефтин закуп ќе ви овозможи да заборавам на рутина и се предаде целосно на студија на голема земја голем град!

Ние го зеде за изнајмување на автомобил? Проверете ги правилата за паркирање во Лондон.

Се разбира, во паркот во попладневните часови во центарот на ова огромно метропола како што е Лондон – големи и скапи проблем. Ситуацијата е поинаква за време на викендот – тогаш паркирање е бесплатно, и такса за центарот на градот (8 фунти), да не ќе треба да прием. Казни за паркирање, се разбира, пристоен – за една година Вестминстерската заработи на овој бизнис на 100 милиони фунти.

За да не кружат за вас, се сеќавам: една жолта линија збор за ограничувања паркинг – времето наведено во колона, двоен жолт забрани линија паркинг, и двојно црвено не е дозволено да престанат дури и да заспивам патници. На поголемиот дел од улиците шалтери наредени кои ќе бидат паркирани. На шалтерите останатите трошоци и максимална времето за паркирање, кои обично не повеќе од 2 часа. Цената зависи од оваа област, тоа не е утврден од страна на полицијата, и област совети.

Главната карактеристика – тоа е, се разбира, се вози на лево, на кои тој навикнати. Во населбите на Англија треба да престане да притиснете на педалот за гас кога иглата на брзиномерот достигне 30 милји на час (48 km / h). Цената на бензинот во Лондон во просек 1,65 евра.

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Лондон
град:
Лондон
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Лондон Ford Fiesta
град:
Лондон
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Лондон
град:
Лондон
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Лондон
град:
Лондон
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден