Car Rental во Неапол

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Доделување на изнајмување на автомобили во Неапол.

Еден од најголемите градови во Италија, многу се споредуваат со Париз, е навистина многу атракции како што се вештачки и донирани од страна на природата. Везув и средновековна тврдина, величието на Заливот на Неапол и на Кралската палата, готски цркви и замоци, легендарниот Помпеја и Херкуланеум антички – сето тоа останува во меморијата на гости капитал кампања. Патување низ огромното градот и неговата околина подобро зад воланот, ние нудиме во Неапол Рент а кар по пристапни цени кои се значително пониски од оние кои ги нудат на туристите за изнајмување.

Карактеристики паркинг во Неапол и каде да се паркирам колата за изнајмување во текот на ноќта?

Во многу европски градови, со средновековни згради на центарот не се препорачува да се патува со автомобил. Затоа, ако одлучат да патуваат во Италија и планирате да ја посетите Неапол, знаете дека сообраќајот во градот оригинално. Туристите понекогаш е тешко да се движите во цветови и тесните улици на градот. За ваша погодност, препорачуваме да ја напушти автомобил на паркингот на хотелот или во областа на порта, и да си одат на прошетка низ Неапол пеш.

Неапол е познат по своите уникатни атракции и области со висок криминал – не оставајте скапоцености во изнајмен автомобил, а автомобилот е подобро да се остави на опфатени или подземен паркинг да избегнат да бидат изгребани нејзиниот други возачи.

ограничувањата на брзината и цената на горивото во Неапол – информации за патниците на тркалање автомобил.

ограничување на брзината во Неапол не се разликуваат од другите градови на Италија – 50 км / час во градот, и до 90 км / ч на патиштата со еднонасочен сообраќај. трошоците за гориво е исто така во просек во Италија – 1,8 и 1,7 евра за литар бензин и дизел, соодветно.

И покрај релативно високата цена на гориво, патарина автопат, патување во Италија во автомобилот изнајмување ќе ве чини многу поевтино од купување готови круг. Несомнено, искуството на независна патување, ќе добиете многу повеќе.

Изнајмување на локации во градовите на Италија:

Рент а кар во Торино
Изнајмување на автомобили во Болоња
Изнајмување на автомобили во Сицилија

Peugeot 107

мини

Car Rental во Неапол
град:
Неапол
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Изнајмување на автомобили во Неапол Ford Fiesta
град:
Неапол
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Неапол
град:
Неапол
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Неапол
град:
Неапол
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден