Car hire во Болоња

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Патување во Болоња? Бидете сигурни да се изнајми автомобил.

Главниот град на Емилија Ромања е еден од најхаризматичните градови во Италија, па тоа има тенденција да се види секој гостин на оваа земја. Кулинарство главен град на Апенинскиот полуостров задоволува не само ресторани, но, исто така, со изобилство на архитектонски споменици. Видете ги сите знаменитости во Болоња ќе им помогне на изнајмување на автомобил, кој може да се нарача преку нашата веб страница. Примање на пристапна цена во редот на автомобил може да се види не само на споменици на плоштадот Маџоре, но, исто така, да го посетат манастирот Светилиштето на Мадона ди Сан Лука, на гробиштата де ла Certosa, легендарниот универзитет и Академијата за ликовни уметности, која има слики од Рафаел и Гвидо Рени.

Изнајмивме автомобил? Дознајте повеќе за паркирање во Болоња повеќе.

На најзгодно начин да се реши проблемот со изнајмување на автомобил паркинг – да остане во хотел кој има сопствен паркинг. Во овие хотели може да се купи една сезона билет за паркирање на платен паркинг на градот. Ќе ги најдете заедно со сини ознаки во близина на тротоарот. Во центарот на движењето или унилатерална или строго ограничени, како и во други италијански градови, така што е полесно да го напушти автомобилот навива на паркингот и да си одат се истражуваат градот на свој. Изнајмување на автомобил ви дава целосна слобода на движење меѓу градовите и Италија, но нивните најпрометните улици зад воланот мора да биде многу внимателен.

Нијанси на патување со автомобил за изнајмување во Италија.

Вреди да се спомене дека речиси сите автопати и тунели некои се платени по одреден број на километри од заеднички патарина насоки – банкарска картичка, пари, telepass. На последната опција за туристите не е прифатливо. Цената на бензинот е доста висока – 1,8 евра за литар бензин и 1,7 евра за литар дизел гориво. ограничување на брзината се исти низ целата земја – 50 км / ч во градот, 90 km / h на пат со еднонасочен сообраќај и 130 км / ч на автопат.

Болоња е лесно достапни со автомобил за изнајмување од Фиренца, Венеција и други големи градови на Италија.

Изнајмување на локации во градовите на Италија:

Рент а кар во Сардинија
Изнајмување на автомобили во Милано
Рент а кар во Рим

Peugeot 107

мини

Car hire во Болоња
град:
Болоња
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Болоња Ford Fiesta
град:
Болоња
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената на изнајмување на возило во Болоња
град:
Болоња
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Болоња
град:
Болоња
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден