Рент а кар во Сардинија

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Сардинија овозможува пријатен одмор.

Кој не бил во градот orgosolo на островот Сардинија и не се види на локалните "murales" – изгуби многу. Murales – слика на животот на обичните луѓе, насликани на ѕидовите од куќите. Овие производи не се најде во било која друга земја во светот, и во овој мал град на повеќе од триста.

Лесно да патуваат низ целиот остров, туристите може да организира изнајмување на автомобили во Сардинија. Ова може да се направи на carscombined.ru сајт. Така, тоа е подобро да се грижи за благајните однапред.

Изнајмување на автомобил, ќе ви овозможи да патуваат слободно низ Сардинија, независно планирање на вашата ден и распоредот на движење. «CARSCOMBINED» – брокерска фирма која се занимава со изнајмување на автомобили во светот. Цените за услугата – една од најниските. Цената е веќе вклучено осигурување во случај на оштетување и кражба, како и услуги околу часовникот повик-центар.

Патување во автомобил под кирија во Сардинија – особено СДА.

Ако ви се случува да одат на место во прекрасен Сардинија, дојде во рака возило за изнајмување. Патува светлината и погодност, ќе бидете во можност да го цениме сите убавини на Сардинија. Со цел да се движите низ улиците на неколку правила што треба да знаете без никакви проблеми. ограничување на брзината во градот – 50 км / ч на патиштата со еднонасочен сообраќај е дозволено да достигне брзина од 90 км / ч. Дозволено да се паркираат бесплатно на паркингот обележани со бели квадрати, сина или сини плоштади укажуваат на присуство на платен паркинг. Неговата вредност ќе достигне 3 евра на час. Жолто-црна обележување укажува на тоа дека за паркирање на оваа локација е забрането. Најчесто ќе биде во можност да се најде бесплатен паркинг во близина на трговски центри и атракции.

Други кар локации во Италија:

Изнајмување на автомобили во Торино
Изнајмување на автомобили во Фиренца
Рент а кар во Милано

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Сардинија
островот:
Сардинија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Сардинија Ford Fiesta
островот:
Сардинија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Сардинија
островот:
Сардинија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Сардинија
островот:
Сардинија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден