Car hire во Еилат

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Практично изнајмување на автомобили во Еилат

Најјужниот израелски одморалиште разликува неверојатен раст: туристи се привлечени од клима на градот и неговата богата историја. Постојат легендарниот рудниците на цар Соломон, природни резервати, корални гребени. Во градот многу паркови, музеи, ресторани, клубови и концертни сали. Да се ​​биде постојано во центарот на сите настани, посетете познати знаменитости ќе ви помогне во Еилат изнајмување на автомобил, кој може да се нарача на интернет сајт. Ние нудиме лесен за обработка, ниски цени и широк избор на возила од најдобрите поени на градот навива.

Паркинг во Еилат, што треба да знаете, оди на едно патување со автомобил за изнајмување

Со паркинг во Еилат нема проблем, платени паркинзи опремени со специјални шалтери – паркинг метар. Како по правило, таквите места се назначени сино-бели ознаки долж рабниците. Плаќање шалтери треба да се произведе монети. Многу тешки парични казни за паркирање на места за лицата со хендикеп, ако не беа такви. Вашиот сигурни да се изнајми автомобил за влечење на фино паркинг.

Паркинг такса варира и е околу 10 шекели (90 рубли).

трошоците за гориво во Еилат 7,5 НИС за литар (во смисла на рубли – 60 рубли).

Еилат патуваат околу со автомобил за изнајмување е многу пријатна и удобна. И покрај фактот дека Израелците темпераментни луѓе, да се почитува сообраќајните правила совршено, како казни за прекршоци се многу високи. Во поголемите градови, ќе најдете знаци со натписи на хебрејски, арапски и англиски јазик.

Други кар локации во Израел:
Рент а кар во Хаифа
Car Rental во Тел Авив

Peugeot 107

мини

Car hire во Еилат
град:
Еилат
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Еилат Ford Fiesta
град:
Еилат
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената на изнајмување на автомобили во Еилат
град:
Еилат
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Еилат
град:
Еилат
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден