Рент а кар во Хаифа

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Достапен за изнајмување автомобили во Хаифа

Најголемиот град во северниот дел на Израел има долга историја, која е основана во времето на Римска Империја, тој, по еден милениум, стана дом на се повеќе се шири на кармилеца ред и babidskoy религија. Има пештера на пророкот Илија, Бахаи храмот, католички манастир, а еден од атракции на градот е оригиналниот микс на подземјето и жичницата. Помогне да се запознаете со Хаифа изнајмување на автомобили, која може да се организира со нашите ресурси. Ние нудиме најдобра понуда – добијат добри попусти кои ќе вработи повеќе прифатлива.

Паркинг во Хаифа – што треба да знаете за патување со изнајмување на возило.

Понекогаш е тешко да се најде бесплатен паркинг во Хаифа, но не очај, таму се плаќа паркинг во износ поголем простор за нив е секогаш можно да се најде дека се олесни вашиот пат низ градот. цената на паркирање може да биде до 4 $ на час. Препорачува да се избере фиксна цена за паркирање за денот, така што може да се спаси, бидејќи цената на таквите страници до 7 $ на ден.

Се фокусира на знак со боја по должината на страна на патот: сина и бела граница значи дека таму се плаќа паркинг во паркинг метри или во близина киосци. По купување на билет, поставете го на табла да се провери инспектор го видел. Ако на тротоарот е обоен во црвено-бели или жолти, паркинг е забрането, не остави во места изнајмен автомобил, дури и не за долго време. Ако сте искусен и уверени возачот безбедно да се изнајми автомобил и да си одат за разгледување.

Други кар локации во Израел:
Car hire во Еилат
Изнајмување на автомобил во Тел Авив

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Хаифа
град:
Хаифа
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Изнајмување на автомобили во Хаифа Ford Fiesta
град:
Хаифа
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Хаифа
град:
Хаифа
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

услови за изнајмување на автомобили во Хаифа
град:
Хаифа
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден