Car hire во Рим

Зачувај на 20-50%
bronirinovanii онлајн

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Удобност во патувањето на: изнајмување на автомобили во Рим

Ако ви се случува да се трошат вашето одмор во Рим, тогаш треба да бидете сигурни да се грижи за тоа како ќе се добие околу градот. Се согласувам да остане во овој магичен град не е поврзано со постојана патување во јавниот превоз. Многу поудобно да се изнајми автомобил во Рим. Движи се низ главниот град на Италија во автомобил под кирија е многу полесно и поефикасно од било кој јавен транспорт. Посебно денес, благодарение на меѓународниот брокер carscombined.com можат многу брзо и лесно да најмите било која модерен автомобил по многу ниска цена.

Автомобил вработи преку carscombined.com- одлична можност да патуваат удобно околу Рим и да ги испита неговите прекрасни глетки. Со автомобил, ќе бидете во можност да ја посетите голем број на незаборавни места кои секој турист треба да се види. И, во исто време, со користење carscombined.com услуги, може да смета на осигурување во случај на било каква штета и кражба.

Рент а кар за патување во Италија – нијанси на однесување на патиштата.

Рим – антички фасцинантен град со голема популација и голем број на сопственици на автомобили. Додај во овој број на туристи кои патуваат со автомобил тркалање на античкиот град – сообраќајниот метеж, мал паркинг простор, скапи паркинг, високи парични казни за паркирање на погрешно место. Ние ќе ви помогнеме со некои совети. Прво, се сеќавам, бесплатен паркинг простори означени со бели, платени – сина или сина. Жолто-црни ознаки имаат на места каде што паркирањето е забрането, жолта – паркинг за хендикепирани лица или за луѓе со посебни дозволи. Колку сте поблиску до центарот или на место, повисока цена на паркинг. Во Рим, многу хотели имаат сопствени паркинг, резервација на соба, прашајте за цената на паркинг на рецепцијата на хотелот. А со полно дел од сообраќајот во Рим и во многу други италијански градови, е на две тркала транспорт, – моторни скутери, мопеди, мотоцикли. Паркинг такви возила на улиците на Рим имаат посебно место означени со. Окупираат паркинг простори не се дозволени автомобили.

Цената на режими на гориво и со голема брзина во Рим – што треба да знаете кога се изнајми автомобил.

Во јули 2013 година цената на еден литар бензин 95 за Италија од 1,8 евра за литар, а 1,7 евра за литар дизел гориво. Ова е една од највисоките стапки во Европа. Во принцип, цената на тркалање автомобил ќе се исплати удобно за време на патувањето. Возило Надвор им овозможува да бидат мобилни и патуваат удобно во било која насока.

ограничување на брзината во градот – до 50 км / ч на патиштата со еднонасочен сообраќај – до 90 км / ч.

Изнајмување на локации во Италија:

Рент а кар во Бергамо
Рент а кар во Болоња
Изнајмување на автомобили во Рим

Peugeot 107

мини

Car hire во Рим
град:
Рим
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Рим Ford Fiesta
град:
Рим
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цена Car Rental во Рим
град:
Рим
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Рим
град:
Рим
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден