Car hire во Будимпешта

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Car hire во Будимпешта

Вие треба да поминат викенд во Будимпешта? Побрзајте да се резервира прифатлива, квалитет автомобил, посетете ја нашата компанија веб-сајт на sarscombined.com. Нашиот персонал што е можно поскоро да ги собереш на изнајмување на автомобил, кој целосно ќе ги задоволат вашите потреби и ќе ви овозможи да се удобно да патуваат во Будимпешта. Со нас ќе добие автомобил за изнајмување на многу пристапна цена.

Забавувајте се додека ужива во убавината на овој неверојатен град. Ќе имате време да ја посетите многу малопродажните синџири, барови и ресторани, музеи, и, исто така, имаат време да се погледне во сите познати знаменитости, кога се направи автомобил за изнајмување во Будимпешта. Удобност на движење, економијата на своето време – сето тоа ќе се бара за изнајмување услуги во нашата компанија.

Патуваат во Будимпешта со автомобил за изнајмување на: информации за возачи.

Подготовки за патување низ живописните улиците на Будимпешта со автомобил за изнајмување, да бидат сигурни дека obzavedites граѓански полиса за осигурување. Без него на работ, нема да видите ништо.

Ако одлучите да се изнајми автомобил веќе во градот, проверете дали добиените документи, исто така, присутни осигурување треба да се одредат. Не заборавајте да се стави за прва помош во автомобилот, апарат за гаснење пожар, предупредувачки триаголник и сет на резервни светилки. Соборени светла не го исклучите, денот или ноќта, особено во периодот од 1 октомври-1 март. Децата им е дозволено да се вози во предното седиште со 12 години, возачите во возачот – со 18. И треба Врзете ги појасите.

Патарини.

По напуштање на автопатот се подготви мали пари – патување во Унгарија платени. Гуми со синџири се напушти домот, тие се забранети во Будимпешта. Од карактеристиките на барањето треба да се напомене трамваи. Во некои места тие може да се користи како дополнителна лента, но трамвајот, се разбира, има предност. На излезот од главниот пат, дури и ако одат директно, треба да се применуваат со светлосен сигнал. Недостатоци со тесни делови на патишта може да се случи само во постари области. Таму ќе почека малку улици со еднонасочен сообраќај.

Гориво во Будимпешта.

95go литар бензин ќе се праша за 415 форинти, што одговара на 1,4 милиони евра.

Peugeot 107

мини

Car hire во Будимпешта
град:
Будимпешта
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Будимпешта Ford Fiesta
град:
Будимпешта
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Будимпешта
град:
Будимпешта
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Будимпешта
град:
Будимпешта
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден