Рент а кар во Амстердам

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Амстердам

Изнајмување на автомобили во Европа – многу честа услуга. Одење на службено патување или патување до прекрасните главниот град на Холандија Амстердам, вистинското решение за некој да се изнајми автомобил. Прво, тоа е многу лесен, особено за луѓе кои се користат во секојдневниот живот да се движат со автомобил. Второ, обично во цената на изнајмување на автомобил Амстердам вклучуваат различни видови на осигурување и неограничена километража, што е многу добра зделка. Кога автомобилот изнајмување на пет или повеќе дена, експертите советуваат да се спаси за осигурување, и да ги преземат целосна пакет, кој ќе чини околу 160 милиони евра. Многу профитабилен и лесен за носење книга автомобили преку carscombined.com веб страница, каде можете да наведете информации што ви интересира.

Не е случајно во главниот град Амстердам, Холандија, многу сакаат да патуваат со велосипед – град улиците се тесни, паркинг простори малку, тие се секогаш оптоварени. Затоа, вие дефинитивно треба да се погледне за хотели со паркинг, во спротивно постои ризик да го поминат во просторот за пребарување за автомобил многу време.

Не е случајно во главниот град Амстердам, Холандија, многу сакаат да патуваат со велосипед – град улиците се тесни, паркинг простори малку, тие се секогаш оптоварени. Затоа, вие дефинитивно треба да се погледне за хотели со паркинг, во спротивно постои ризик да го поминат во просторот за пребарување за автомобил многу време.

Како да патуваат во Амстердам со автомобил земени во киријата?

Во градот не го најдете бесплатен паркинг. Постојат неколку паркинг системи, на пример: pay-и-екранот (P & D) – вредноста на овие паркинг машини од 1 до 5 на час; П + Р паркинг (8 €) – парковите возачот на работ или надвор од градот, добива картичка која им дава право на бесплатен превоз до центарот на градот и назад со јавен превоз.

Лицата со посебни потреби за паркирање во близина на црно-бели и жолти граници, во случај на повреда на машината може да се влече на казна-паркинг, можно блокирање на тркалата. цени на горивото значително повисока Руски – еден литар на 95 октански бензин чини 1,83 евра, на 98 ќе чини 1,90 евра за литар дизел – 1,48 евра. Во градот не може да се забрза побрзо од 50 км / ч.

Сумирањето велат дека посетата на Амстердам со автомобил – вработување прилично незгодно, причина бројот на автомобили во последните неколку години е намален за 20%

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Амстердам
град:
Амстердам
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Амстердам Ford Fiesta
град:
Амстердам
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Амстердам
град:
Амстердам
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Амстердам
град:
Амстердам
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден