Car hire во Мадеира

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Искористете ги предностите на изнајмување на автомобили во Мадеира

А легендарниот португалски остров во Атлантскиот одамна е популарна туристичка дестинација. Високо ниво на услуга, уникатен вкус, многу атракции и чисти плажи привлече повеќето остроумниот патници. Користење на Мадеира car hire, можете да ја посетите повеќето затскриено аглите на Јужниот Остров. Исклучителната климата има направено ова парче Португалски небото и на земјата, тоа не е изненадувачки дека неговата посета да се вклучат сите популарна крстарење линии. Личен автомобил ќе видите сите убавини на очите и да одиме и да видиме познати историски споменици.

На автомобил за изнајмување на Мадеира – сообраќај суптилност.

Регион на Португалија, која секогаш го привлече оние кои сакаат да се релаксираат убаво, тоа е Мадеира. Во последниве години, ова место стана многу популарна меѓу руските туристи. По пристигнувањето во одморалиштето многу заинтересирани за тоа каде да остане во места што да се види, и што е најважно, како да се движите низ еден непознат област. Регионот не може да се спореди со големите градови, животот е тивка и мирна, па изнајми автомобил е сосема логично. Условите не се разликуваат од општ европски, тоа е меѓународното право, како осигурување од парите се задржани на кредитна картичка се плаќа однапред, во времето плати на преостанатиот износ.

Правила на Мадеира патишта се исти како и во Русија, но со мали нијанси. Некои карактери не се издвојува така, мора да се внимава, како и пешачки премини, се направени за да помине луѓето секогаш, така што тие се помине без дури и гледа наоколу. Особено треба да се обрне внимание да се зацврсти вашите појаси, брзина, паркинг. Казни многу суштински и во некои случаи со почеток во 50 евра. Паркинг се плаќа главно, но не и ретки. Плаќаат за паркирање сини, а бесплатно – бела, кој е насликан жолта, генерално, не запре за повеќе од неколку минути, тоа е област на јавниот превоз. Слободен простор да се сретнат во јавни места како што се плажите или во местото на свечена настани.

На трошоците за гориво и за ограничување на брзината на Мадеира.

задоволство цена да се движат удобно во автомобил под кирија не е толку висока како и во некои други развиени земји, но повисоки отколку во Русија. Еден литар бензин чини околу 55 рубли, цената може да се разликува малку. Износот кој се плаќа казни во специјална машина на паркингот ќе зависи од локацијата на паркинг, за 1 евро, или малку помалку од еден час. Тоа не е потребно да се пробие на ограничувањето на брзината во градот не надминува 50, 100 во предградијата, и на автопатите од 120 километри на час.

Се разбира, можете да го користите автобуси – плаќање шалтери на влезот, или такси – плаќање преку шалтер, но поради малата големина на земјата, патување со автомобил за изнајмување има многу предности.

Изнајмување на локации во Португалија:
Рент а кар во Funchal
Car hire во Лисабон

Peugeot 107

мини

Car hire во Мадеира
островот:
Мадеира
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Мадеира Ford Fiesta
островот:
Мадеира
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Мадеира
островот:
Мадеира
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Мадеира
островот:
Мадеира
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден