Рент а кар во Funchal

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Единствена понуда изнајмување на автомобили во Funchal

Одење на Мадеира, не заборавајте дека на островот има многу интересни и во прилог на луксузни хотели, големи плажи и вино. Казино и архитектонски споменици, легендарниот пазар Lavrador и ботаничка градина, уметничка галерија и ресторани на шеталиштето – сите вреди да се посети за време на овој прекрасен остров. Под жешкото јужниот сонцето Крстоносните е доста тешко, па во Funchal изнајми автомобил развива многу добро и треба да ги искористат предностите на оваа услуга. Во нашата база на податоци, сите точки на изнајмување на градот, тоа ќе ви овозможи да се добие саканата класа автомобил по најниска цена. Да се ​​трошат време во потрага за услугата или доверба на вработените во хотелот не треба да се, благодарение на нашиот сајт ќе добие речиси моментален пристап до бирото за изнајмување.

Според Фунчал во автомобил под кирија – особено возењето.

Патување низ Португалија, имено во Funchal, кој е главен град и пристаниште на островот Мадеира, тоа е можно, преземање на автомобил. Па ќе бидат во можност да ги видите сите знаменитости на градот и неговата околина. Но, она што во Funchal карактеристики на патот – да донесе поблиски изглед.

Да почнеме со директорот – со гориво. Таа користи модел за сите видови на земји во Европа. Така, на пример, еден литар од 95 октани ќе чини околу 1,4 милиони евра и дизел гориво – 1,15 евра.
Што се однесува до паркинг места во градот е доста голем број на специјализирани сајтови. Исто така постои и посебно определени одвиваат на улиците за платен паркинг. Ако го оставите автомобилот, што го плаќаат на час 0,8-1 евра, а дневно 8-10 евра.

За квалитетот на патиштата и сообраќајните правила не се многу да се каже, бидејќи често не постои ознака на патот, и сообраќајни знаци се погрешни. На поголемиот дел од патиштата недоволно осветлување и нерамна слој. Исто така необично за возачите стилот на возење. А многу од возачите кои ги игнорираат правилата на мотоциклистите, полека се движат и поправка на земјоделски машини, како и автомобил со скршени фарови. Тоа не е чудно што во земјата има најголем сообраќајни несреќи, бидејќи нивниот број е многу голем.

ограничување на брзината во Фуншал.

Во населбите им се забранува користење на звучен сигнал. Во ограничувањето на брзината на градот – 50 км / ч. Ако сте на автопат, брзинометар до 120 km / h. На магистралниот пат – 100 km / h, а од друга страна, ако постои индикација на ограничувањето на брзината – 90 км / ч.

Во суштина се патува со автомобил за изнајмување во Фуншал е можно, но тешко да се следат правилата на локалните возачи. Покрај тоа, ако одеднаш застане на барање на полицијата, што е тешко кривично дело, ќе отвори оган без предупредување на вашата машина.

Изнајмување на локации во Португалија:
Car hire во Лисабон
Изнајмување на автомобили во Лисабон

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Funchal
град:
Funchal
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Funchal Ford Fiesta
град:
Funchal
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Funchal
град:
Funchal
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Funchal
град:
Funchal
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден