Car hire во Париз

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Брзо и ефективни изнајмување на автомобили во Париз

Париз – еден од најубавите градови во Европа. Милиони туристи секоја година доаѓаат. Ако ви се случува тука, тогаш ќе сакате да бидете сигурни дека да се размислува за вашиот годишен одмор, и се разбира, не заборавајте за транспорт. Со цел да ви помогне брзо и удобно да се пресели во Париз, се користи сервис како автомобил за изнајмување.

Carscombined.com најголемиот брокер ви нуди голем избор на автомобили и изнајмување станици. Изнајмување во Париз преку оваа интернет страница автомобил, вие се гарантира да се лиши од тежина проблеми со движењето, како негов личен транспорт – ова е одлична можност да се запознаат со секоја улица на Париз, можност во секој момент да се размислува за извонредни атракции на овој прекрасен град. Вие не ќе треба да зависи од никого, не ќе мора да чекаме долго за јавен превоз – изнајмување на автомобил сè ќе биде што е можно побрзо и удобен за вас.

Ние парк во Париз – што треба да знаете кога се изнајми автомобил.

Во Париз, паркинг – голем проблем. Од 9 часот до 19 часот Паркинг насекаде плаќа, во текот на ноќта и во неделата дозволено бесплатен паркинг. Цените се поделени во зависност од локацијата на паркингот; паркинг во центарот на градот чини 3 евра, паркинг на периферијата ќе чини 1 евро на час. Главната карактеристика на автоматско плаќање за паркинг е фактот дека тие не го прифати монети, потребно да се обрне посебно картички кои може да се купи во киоск. Треба да се обрне внимание на туристи кои патуваат со автомобил за изнајмување во Париз, може да се резервира место за паркирање онлајн.

Во Париз, голем број на подземен паркинг, кој работи околу часовникот. Цената варира во зависност од локацијата на паркингот, но просечната цена – околу 2,5 милиони евра. Парк вашиот автомобил во предградието на многу поевтина цена на паркинг дневно ќе се движат од 10 до 15 евра.

ограничување на брзината во Париз.

Париз Градското собрание ја презеде строги мерки и ограничување на брзината на повеќе од 500 улиците забрани движење над 20-30 км / ч. Во основа оваа листа се улиците на кои образованието на децата.

Од цената на горивото во Париз – Пресметување на трошоците за автомобил под кирија.

Со бензин во Франција е секогаш во неволја, но дизел гориво е најевтин тип на гориво, и повеќе во побарувачка. На литар дизел гориво може да се плати околу 1,3 милиони евра.

Изнајмување на локации во градовите на Франција:

Рент а кар во Лион
Car hire во Ница

Peugeot 107

мини

Изнајмување на автомобили во Париз
град:
Париз
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

изнајмување на автомобили во Париз, Ford Fiesta
град:
Париз
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Париз
град:
Париз
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Париз
град:
Париз
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден