Изнајмување на автомобили во Торино

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Изнајмување на автомобили во Торино во корист на нејзината чанта.

Ако сте биле во поранешниот главен град на Зимските олимписки игри, тогаш тоа е корисно да се биде во можност да ќелија движење во овој град. Затоа, да се изнајми автомобил во Торино со нашата компанија – така да се заштедат пари и да се добие автомобил осигурани со неограничена километража. Постојана Повеќејазичност и голем број на други опции ќе ви овозможи да се заборави за немирите и да се потопи во студијата на градот. Посетуваат музеи и театри, да се направи патувања во античка тврдина која заштитени земјата од Римјаните и Наполеон, и ангажирани во други пријатни работи, да се биде независен од локален превоз!

Правилно ги паркираат во Торино – информации за сопствениците на автомобили се изнајмуваат.

Во Торино, како и низ цела Италија, места за паркирање се истакнат. Потсетник: бела, нехиспанското – бесплатен паркинг, сина – плаќаат паркинг, Жолта – паркинг за лицата со посебни потреби или за истовар на комерцијален превоз на стоки. Најскапиот паркинг простор – центар, трошоците на час е околу 2,5 милиони евра. Постои паркинг простор со повластена стапка – 1,3 евра за час. Но, оваа област е далеку од центарот. Паркирани на платени сајт, најдете паркинг метри, тоа трае само една мала работа, плаќање на ваучер е потребно да се прикачат на шофершајбната, казната за паркирање е околу 40 милиони евра. Во центарот на градот да се најде место за паркирање понекогаш проблематична. Нашиот совет – рент а кар може да се паркираат на паркингот, 10 км од центарот на градот и да ги искористат предностите на лесен систем на Трамваите и метрото.

Патарини, цената на горивото, ограничувањето на брзината во Торино.

Патарини се само на главните патишта во земјата, ограничувањето на брзината на оние – до 130 km / h. Во Торино акти за ограничување на брзината од 50 км / ч. трошоците за гориво е иста како и во целата земја: 1,8 евра за литар бензин, 1,7 евра за литар дизел гориво. Изнајмување на автомобил, ќе добие можност да се изгради на вашиот одмор – ќе се независни и мобилен телефон, можете лесно може да оди каде и да сакате. Рент а кар – слобода на движење.

Изнајмување на локации во градовите на Италија:

Car hire во Џенова
Car hire во Верона
Car Rental во Неапол

Peugeot 107

мини

Изнајмување на автомобили во Торино
град:
Торино
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Изнајмување на автомобили во Торино Ford Fiesta
град:
Торино
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Торино
град:
Торино
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

услови за изнајмување на автомобили во Торино
град:
Торино
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден