Рент а кар во Сицилија

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Изнајмување на автомобили во Сицилија

Многу Сицилија и денес исклучиво поврзани со приказни за легендарниот семоќен италијанската мафија. Иако економската состојба во овој регион на Италија денес е навистина сиромашни, не бил во Сицилија, не може да се види вистинската Италија. А со цел да се чувствуваат удобно и безбедно кога патуваат низ тесните улици на Сицилија, треба да се грижи за изнајмување на автомобили.

Посета на carscombined.com сајт, можете да изберете најдобро за вашиот автомобил од соодветна цена опсег. Само тука и да пребарувате за изнајмување на автомобили во Сицилија може да се направи на интернет од било каде режим. Ова значи дека по доаѓањето во Италија, вие не мора да губите време во потрага за повеќето прифатлива и удобен опции, од друга страна – може да се резервира автомобил на одреден датум и го собереш во најзгодно за вас Сицилија.

Правила на паркинг на островот Сицилија.

На островот Сицилија е полн со градови – Cefalù, Сиракуза, Палермо, Катанија. Во сите овие градови не биле проблем со паркинг простор. Паркинг е достапна секаде каде што е забрането, во белите ленти на платен паркинг, тие чинат во просек од 1-1,5 час. Сицилијанците доста растрчани возачи, па сообраќајот е ретко да се најде автомобил без гребнатини и вдлабнатини. Ако сте изнајмиле автомобил, ние сме сигурни дека за да се биде внимателен и да се грижат за осигурување.

Цената на бензинот е иста како и во другите региони на земјата – 1,8 и 1,7 евра за литар бензин и дизел соодветно (податоци за 2013 година).

Сицилија – голем остров – културата е специфичен и различен од остатокот на Италија. Многу лесен и интересно да се истражуваат на Сицилија рент а кар – можете да погледнете во најпознатите неверојатни места и ќе добиете многу впечатоци.

Изнајмување на локации во Италија:

Изнајмување на автомобили во Венеција
Изнајмување на автомобили во Торино
Рент а кар во Верона

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Сицилија
град:
Сицилија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Сицилија Ford Fiesta
град:
Сицилија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил на Сицилија
град:
Сицилија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување Сицилија
град:
Сицилија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден