Рент а кар во Аликанте

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Аликанте

Аликанте – прекрасен град во Шпанија, на брегот на Медитеранот, познат туристички центар на Коста Бланка, во архитектурата кои уникатно комбинира елементи на романескна, готика, грчки, мавритански, барокот и уметност. Во посета на овој град несомнено ќе биде незаборавен настан во вашиот живот, кои сакаат да му кажете на семејството, роднините, пријателите и колегите.

И дека ништо не растажи Вашиот годишен одмор, а вие може да се види апсолутно сите знаменитости себе, може да се изнајми автомобил во Аликанте. Па лесно можете да планирате вашата дневна програма, посета на многу интересни места и да се пополни вашиот фото албуми многу големи слики.

Во Аликанте автомобил за изнајмување ќе стане многу полесно, полесно и повеќе профитабилни благодарение на компанијата Sarscombined. На нашиот сајт carscombined.com Можете да изберете автомобил кој ќе ги задоволат вашите потреби. Позитивни емоции вие се гарантира.

Автомобил имот – одлична можност да патуваат низ Аликанте. Паркинг карактеристики.

Аликанте – бисер на брегот на Средоземното Море. На блага клима, спектар на рекреативни и средновековни згради и атракции секоја година привлекуваат се поголем број на туристи. Патување во Шпанија е најзгодно автомобил за изнајмување – тоа може да се создаде вашиот уникатен распоред за посета на градови и места од интерес. Како и автомобил за изнајмување – тоа е поевтино од билети за воз и јавниот превоз. Ќе се патува со корист, удобност и задоволство.

Парк во Аликанте е можно секаде каде што тоа не е забрането. А забрането паркирање по должината на линиите означени со жолта линија.

Други кар локации во Шпанија:

Рент а кар во Валенсија
Рент а кар во Тенерифе
Car hire во Барселона

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Аликанте
град:
Аликанте
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Аликанте Ford Fiesta
град:
Аликанте
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Аликанте
град:
Аликанте
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Аликанте
град:
Аликанте
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден