Car Rental во Валенсија

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Car Rental во Валенсија: Пробајте го ова за себе – тоа е достоен за тоа

Најстариот шпански град со уникатна архитектура, и еден од најдобрите плажите нежни Медитеранот – тоа е Валенсија денес. Оваа комбинација привлекува љубителите богата италијанската историја и атракции, како и оние кои сакаат да лежат на плажа и да уживаат во сонцето. А автомобил во Валенсија, ние нудиме изнајмување, ќе ви помогне да ги добиете сите позитивни впечатоци од одмор во потполност. Сите изнајмување возила кои работат во градот, се собравме во една заедничка база. Пребарај за тоа – е лесен и пријатен, цените – многу разумен, и – за да ги највисоките стандарди.

Што треба да знаете, кои патуваат во Валенсија во автомобил под кирија.

Валенсија – третиот најнаселен град во Шпанија, откако во Мадрид и Барселона. Тоа може да се пофали многу атракции и уникатна архитектура на зградите. Некои веруваат дека со паркинг во Валенсија, работите се лоши, тоа не е. Паркинг местото е доволно да се удобно да патуваат низ градот. возење култура во шпанската доволно висока, не толку невнимателни, нетрпеливи рогови зад себе. Паркинг е достапна секаде каде што тоа е забрането, жолта ознаки долж границата укажува на забраната за напуштање на автомобил во овој момент, сини – платени места, во потрага parkomat, плаќаат за паркирање во Шпанија минута. Бели ознаки долж државната граница – бесплатен паркинг е дозволено. Многу бесплатен паркинг со слободно место има еден до трговски центар, во близина на хотелот, во близина на метро станицата, постои добра паркинг во близина на зоолошката градина во Валенсија. Ќе бидете во можност да се најде паркинг знак на пол P, обично до знакот пали на табла со наведување на достапност.

Изнајмување на локации во Шпанија:

Рент а кар во Мадрид
Рент а кар во Малага
Рент а кар во Жирона

Peugeot 107

мини

Car Rental во Валенсија
град:
Валенсија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Валенсија Ford Fiesta
град:
Валенсија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената на изнајмување на автомобили во Валенсија
град:
Валенсија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Валенсија
град:
Валенсија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден