Рент а кар во Орландо

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Тие се собраа во Орландо? Изнајмување на автомобил за вас по ниски цени

Еден од најголемите градови во Флорида долго време остана обичен селото, но по појавата на Дизниленд, тој се трансформира. Тука имаат тенденција на децата од целиот свет, сигурно не е без своите родители. Како резултат на тоа, индустријата за забава денес опфаќа огромна област и може да оди насекаде само што имаат автомобил на дофат на раката. Традиционално, на американското Министерство за транспорт изградено одлични за изнајмување во Орландо рент а кар работи ефикасно и прецизно, но неговата цена е доста висока. Затоа, ние препорачуваме да користите нашите ресурси, кој нуди стапки за изнајмување на возило под придонеси на мало на локалните кар агенции.

Патување во удобност на рент а кар – Орландо, регулативи паркинг.

Орландо – трет по големина град во државата Флорида, населението од над еден милион луѓе. Ако одлучите да го посетите овој град во автомобил под кирија, што треба да знаете некои од суптилностите на паркинг. Може да се паркираат таму, каде што не е забрането со специјални знаци. Најчесто паркинг во близина на тротоари и рабници или ограничен во времето, или платена или забранети. Користете подземен паркинг, каде што вашиот изнајмен автомобил е во сигурни раце. Во текот на ноќта и за време на викендите, вклучувајќи ги и јавните празници, некои платени паркинг се бесплатни. Бројачи главно вклучуваат во 7 часот, а понекогаш и во 9 часот.

Патување во удобност со автомобил од carscombined.com изнајмување

Други кар локации во САД:

Рент а кар во Лас Вегас
Изнајмување на автомобили во Мајами

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Орландо
град:
Орландо
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Орландо Ford Fiesta
град:
Орландо
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Орландо
град:
Орландо
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Орландо
град:
Орландо
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден