Car hire во Анталија

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Car hire во Анталија

светски познатата компанија «Carscombined» закуп автомобили за изнајмување во целиот свет, вклучително и во Анталија. Сите машини се речиси нови, со минимална брзина, апсолутно чиста и безбедна. На сајт ќе најдете sarscombined.com неограничен избор на различни класи на автомобили и на ниво на удобност.

Во Анталија автомобил за изнајмување ќе ви даде многу предности. Значи, можете да ја посетите сите интересни знаменитости на градот, планираат вашето слободно време на начинот на кој тоа ќе биде полесно да се движат слободно. Во овој случај, важно е фактот дека автомобилите се предвидени за изнајмување во Анталија страна на нашата компанија се осигурани и одржува високо ниво на професионалци.

Анталија во автомобил под кирија – особено паркинг.

Анталија турнеја обезбедува одличен квалитет слој патишта. Низ градот е многу на патот со многу знаци и симболи, кои се лесно да се движите на патот. Речиси сите правила и знаци во согласност со меѓународните стандарди. Значително различни еден индикатор, тоа е насоката на стрелката надолу на сина позадина, тоа е начин да се оди. Но, во знак на Русија со слична вредност е прикажана како стрела нагоре. Благодарение на добри патишта да патуваат на Анталија рент а кар – задоволство.

Во улиците со унилатерални движење е дозволено да патуваат со брзина од околу 110 km / h. На билатерална патниот сообраќај се движи со брзина од 80 км / ч. Но, главните улици Анталија може да патува со брзина од 50 км / ч.

Градот е дом на голем број на локални луѓе и различни патници. Но, и покрај тоа, не постојат проблеми со слободни места за паркирање. Машината може да се стави на покриен паркинг со сигурност, или директно на-улица паркинг.

Со бензински пумпи тука, исто така, не постојат проблеми во нивниот голем број, и тие се во најфреквентните места. Цената на бензинот во локалните бензински пумпи достигне 1.8-2 евра по литар, а дизел горивото чини 1,6 – 1,8 милиони евра.

Изнајмување на локации во градовите во Турција:
Изнајмување на автомобили во Kemer
Рент а кар во Alanya

Peugeot 107

мини

Car hire во Анталија
град:
Анталија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Анталија Ford Fiesta
град:
Анталија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Анталија
град:
Анталија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Анталија
град:
Анталија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден